piłka nożna

Autor: pixabay.com

Zagłębie Lubin pokonuje ŁKS Łódź 2:0 w 16. kolejce Ekstraklasy

2023-11-24 20:09

W dniu 24-11-2023 o godzinie 18:00 na stadionie miejskim ŁKS w Łodzi odbył się mecz pomiędzy ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Lubin, będący częścią 16. kolejki Ekstraklasy. W rezultacie tego spotkania, drużyna ŁKS-u Łódź przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu ŁKS-u Łódź z Zagłębiem Lubin zakończyła się wynikiem 1:0 dla gości. W 9. minucie bramkę dla Zagłębia Lubin zdobył Kopacz po asyście Pieńki. W 37. minucie żółtą kartkę otrzymał Mokrzycki z drużyny ŁKS Łódź, a w 40. minucie Makowski z drużyny Zagłębie Lubin również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu ŁKS-u Łódź z Zagłębiem Lubin, który odbył się w Łodzi, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Zagłębia Lubin. Na początku drugiej połowy, w 46. minucie, trener drużyny ŁKS-u Łódź dokonał zmiany.

Gracz Dankowski wszedł na boisko, zastępując Tutyskinasa. Jednak już trzy minuty później, w 49. minucie, to Zagłębie Lubin zdobyło bramkę. Gracz Ławniczak wykorzystał asystę Buletsy i podwyższył prowadzenie gości. W 62. minucie trener drużyny ŁKS-u ponownie dokonał dwóch zmian. Hoti wszedł na boisko za Juricia, a Śliwa zastąpił Daniego Ramireza.

Niestety żadna z tych zmian nie przyniosła oczekiwanych efektów. W 76. minucie trener Zagłębia Lubin również dokonał dwóch zmian. Chodyna wszedł na boisko za Makowskiego, a Poletanović zastąpił Wdowiaka. W tej samej minucie trener drużyny ŁKS-u dokonał kolejnej zmiany - Lorenc wszedł na boisko za Mokrzyckiego.

W 83. minucie gracz Poletanović z drużyny Zagłębie Lubin otrzymał żółtą kartkę. W 89. minucie trener Zagłębia Lubin dokonał ostatniej zmiany - Woźniak wszedł na boisko za Pieńkę. Cały mecz zakończył się wynikiem: ŁKS Łódź 0, Zagłębie Lubin 2.

Procent dokładnych podań 80% 82%

ŁKS Łódź przegrał z Zagłębiem Lubin 0:2. Po tym meczu Zagłębie Lubin zajmuje 7. miejsce w tabeli. Dotychczas wygrali 6 meczów, zremisowali 3 mecze i przegrali 6 meczów, co daje im sumę punktów wynoszącą 21. ŁKS Łódź zajmuje 18. miejsce w tabeli. Dotychczas wygrali tylko 2 mecze, zremisowali 2 mecze i przegrali aż 11 meczów, co daje im sumę punktów wynoszącą zaledwie 8. W tym meczu Zagłębie powiększyło swój dorobek do 24 pkt.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Lubin, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź odbędzie się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 12:30 na stadionie miejskim w Mielcu. Natomiast Zagłębie Lubin zmierzy się z Legią Warszawa dzień później, czyli 3 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Zagłębia w Lubinie.