Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo Polonii Środa nad Gedanią Gdańsk 2:1 w meczu 18. kolejki III ligi - Grupa 2

2023-11-26 7:00

W dniu 25-11-2023 o godzinie 12:00 w miejscowości Środa Wielkopolska odbył się mecz pomiędzy Polonią Środa a Gedanią Gdańsk w ramach 18 kolejki III Ligi - Grupa 2. Wynik tego spotkania to Polonia Środa wygrała z Gedanią Gdańsk 2:1.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Polonii Środa z Gedanią Gdańsk, który odbył się w Środzie Wielkopolskiej, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Jednak w 16 minucie to drużyna gości, Gedania Gdańsk, objęła prowadzenie po trafieniu gracza o nazwisku Sosnowski. Wynik pierwszej połowy to Gedania Gdańsk 1 - Polonia Środa 0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Polonii Środa z Gedanią Gdańsk, który odbył się w Środzie Wielkopolskiej, gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Gedanii Gdańsk. W 76 minucie meczu bramkę dla Polonii Środa zdobył Milachowski, który wprowadził swoją drużynę na właściwe tory.

Niespełna sześć minut później, w 82 minucie, Siedlecki podwyższył prowadzenie Polonii Środa i zapewnił jej cenne trzy punkty. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: Polonia Środa 2, Gedania Gdańsk 1.

Przed meczem sytuacja obu drużyn przedstawiała się następująco: Polonia Środa zajmowała 9. miejsce w tabeli, a Gedania Gdańsk 8. miejsce. Polonia Środa miała na swoim koncie 8 wygranych, 4 remisy i 6 porażek, co dawało im sumę punktów równą 28. Natomiast Gedania Gdańsk wygrała dotychczas 9 meczów, zremisowała jeden i przegrała osiem, co dawało im również sumę punktów równą 28. Po meczu, w którym padły dwie bramki - jedna dla Polonii Środa i jedna dla Gedanii Gdańsk - sytuacja się zmieniła. Gedania Gdańsk zajmuje teraz 8. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 9 wygranych, jeden remis i osiem porażek.

Suma ich punktów wynosi obecnie 28. Polonia Środa natomiast zajmuje teraz 9. miejsce w tabeli. Dotychczasowa suma ich punktów wynosiła również 28 - mieli na swoim koncie osiem wygranych, cztery remisy i sześć porażek. Po tym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Polonia Środa ma na swoim koncie 29 punktów.

III Liga - Grupa 2 - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Polonią Środa a Gedanią Gdańsk, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Notecią Czarnków a Polonią Środa odbędzie się 2 marca 2024 roku na stadionie Noteć w Czarnków. Natomiast spotkanie Gedanii Gdańsk z Świtem Szczecin zaplanowano na ten sam dzień i godzinę, lecz na stadionie Boisko Gedania 1922 w Gdańsku.