Łukasz Teodorczyk

Autor: East News Łukasz Teodorczyk

Liga Europy. 15 minut Teodorczyka i szczęśliwy remis Anderlechtu [WYNIKI]

2017-04-14 9:49

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy za nami. Najciekawsza dla polskich kibiców rywalizacja Anderlechtu z Manchesterem United zakończyła się bramkowym remisem. Łukasz Teodorczyk dostał swoją szansę w drugiej połowie. Swoje spotkania wygrały za to Ajax, Celta i Lyon. Mecz w tej ostatniej drużyny poprzedziły zamieszki na stadionie z udziałem kiboli.

Łukasz Teodorczyk nie był w pełni zdrowia, dlatego mecz z Manchesterem United rozpoczął na ławce rezerwowych. Gospodarze mocno odczuwali brak Polaka na boisku. Nie było zawodnika, który skutecznie wykończyłby akcje ofensywne. Nieskuteczność Anderlechtu wykorzystali w pierwszej połowie goście, wychodząc na prowadzenie po sprytnym strzale Henricha Mchitarjana.

Teodorczyk wszedł w 75. minucie i choć nie zdołał trafić do siatki, to gospodarze doprowadzili do wyrównania. W samej końcówce ważną bramkę zdobył Leander Dendoncker. Remis sprawia, że w rewanżu na Old Trafford będzie bardzo ciekawie.

Ajax Amsterdam, który po drodze wyeliminował z Ligi Europy Legię Warszawa, nie miał żadnych problemów w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Schalke Gelsenkirchen. Gospodarze wygrali 2:0 i są jedną nogą w półfinale.

Spotkanie Celta Vigo - Genk, które teoretycznie miało być tym najmniej ciekawym, pozytywnie zaskoczyło. Być może dlatego, że goście z Belgii strzelili gola już w 10. minucie i sprawili, że Hiszpanie musieli błyskawicznie gonić wynik. Ekipa z La Liga długo nie zwlekała z odrabianiem strat. Już do przerwy prowadziła 3:1. Prowadzenia nie oddała do samego końca, choć po drugim golu gości Celta grała nerwowo. Szczęśliwie dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Mecz Lyonu z Besiktasem znacznie się opóźnił przez bijatykę kibiców na trybunie i murawie. Gdy wreszcie udało się rozpocząć spotkanie i obie drużyny wybiegły na boisko, bramkę dla gości szybko zdobył Brazylijczyk Talisca. Ale mimo straconego gola to gospodarze w ostatecznym rozrachunku okazali się lepsi, bo wygrali 2:1 po trafieniach Corentina Tolisso i Jeremy'ego Morela w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Niestety Maciej Rybus nie znalazł się nawet w kadrze meczowej gospodarzy.

Liga Europy - wyniki ćwierćfinałów:

Ajax - Schalke 2:0 (1:0)
Bramki: Davy Klaassen 23 (k), 52

Anderlecht - Manchester United 1:1 (0:1)
Bramki: Henrich Mchitarjan 37 - Leander Dendoncker 86

Celta Vigo - Genk 3:2 (3:1)
Bramki: Pione Sisto 15, Iago Aspas 18, John Guidetti 38 - Jean-Paul Boetius 10, Thomas Buffel 67

Lyon - Besiktas 2:1
Bramki: Corentin Tolisso 83, Jeremy Morel 85 - Talisca 15