SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Cristiano Ronaldo myśli o odejściu. Real Madryt ustalił cenę za gwiazdę

Cristiano Ronaldo myśli o odejściu. Real Madryt ustalił cenę za gwiazdę

17.06.2017, godz. 12:54
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo i Gerard Pique foto: EAST NEWS

Po ostatnich problemach podatkowych Cristiano Ronaldo zaczął myśleć o opuszczeniu Estadio Santiago Bernabeu. Portugalczyk chce w ten sposób uciec od problemów z prawem. Real Madryt szybko zareagował na te informacje. Co ciekawe, "Królewscy" wcale nie wykluczyli sprzedaży swojej największej gwiazdy. Potencjalny nowy pracodawca CR7 musi jednak liczyć się z ogromnym wydatkiem, na który stać tylko najmożniejszych.

Po udanym sezonie wydawało się, że Cristiano Ronaldo spokojnie spędzi wakacje. Na jego nieszczęście hiszpańska prokuratura dopatrzyła się jednak nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych. W związku z tym Portugalczykowi postawiono naprawdę poważne zarzuty, za które na Półwyspie Iberyjskim grozi nawet więzienie. CR7, w obawie przed konsekwencjami, zaczął coraz głośniej mówić o transferze. Wraz ze swoimi przedstawicielami zrobił kontrolowany przeciek do portugalskiego dziennika "A Bola", w którym poinformował o chęci odejścia z Estadio Santiago Bernabeu.

SZOK! Media: Cristiano Ronaldo ojcem bliźniąt

Real Madryt nie zamierzał zbyt pochopnie reagować na te rewelacje i odpowiedział w ten sam sposób. Władze klubu również zrobili przeciek do dzienniku "Marca". Jego wymowa jest bardzo prosta - sprzedamy Cristiano Ronaldo, jeśli ktoś za 32-latka zapłaci 200 milionów euro. Hiszpański dziennik zauważył, że tylko dwóch chętnych stać byłoby na taki wydatek. Tak ogromne pieniądze wyłożyć mogą wyłącznie Manchester United lub Paris Saint-Germain. Ewentualny transfer byłby więc rekordowym w historii. Tymczasem w Madrycie potrafią liczyć i wiedzą, że jeśli udałoby się sprzedać Cristiano Ronaldo za takie pieniądze, to w klubowej kasie zostałoby aż 400 milionów euro, dzięki odjęciu z niej także pensji dla CR7.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: