SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division El Clasico: Real - Barcelona. Dlaczego nie gra Neymar?

El Clasico: Real - Barcelona. Dlaczego nie gra Neymar?

23.04.2017, godz. 11:40
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Luis Enrique ma sporty ból głowy przed meczem Real Madryt - FC Barcelona. W El Clasico nie wystąpi bowiem na pewno Neymar. Gwiazda Camp Nou została ukarana za czerwoną kartkę z ligowego spotkania przeciwko Maladze. Władze Primera Division zawiesiły Brazylijczyka na trzy mecze.

Neymar podczas spotkania z Malagą nie zdawał sobie jeszcze sprawy jakie konsekwencje będzie miało jego zachowanie. Gil Manzano ukarał Brazylijczyka dwiema żółtymi kartkami (pierwsza za nieprzestrzeganie przepisowej odległości przy rzucie wolnym rywali, a druga za faul). Po tym jak piłkarz został wyrzucony z boiska, zaczął ironicznie oklaskiwać arbitra. Zasady Primera Division są w takich przypadkach bezlitosne - zawodnikowi groził nawet miesiąc kary.

Ostatecznie Neymara zdyskwalifikowano na trzy tygodnie. Dla FC Barcelona to fatalna wiadomość. Już 23 kwietnia odbędzie się bowiem klasyk ligi hiszpańskiej z Realem Madryt na Estadio Santiago Bernabeu. Luis Enrique musi więc wymyślić jak zastąpić swoją gwiazdę. Oprócz spotkania z "Królewskimi" reprezentant Kraju Kawy opuścił także rywalizacje z Realem Sociedad i Osasuną Pampeluna.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: