Sport piłka nożna primera division Gareth Bale załatwił beniaminka. Real Madryt lepszy od Leganes

Gareth Bale załatwił beniaminka. Real Madryt lepszy od Leganes

06.11.2016, godz. 13:49
Gareth Bale i Cristiano Ronaldo
Gareth Bale i Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

Bez większych problemów i zgodnie z planem Real Madryt w meczu jedenastej kolejki Primera Division pokonał Leganes. Beniaminek La Liga na Estadio Santiago Bernabeu grał dzielnie przez prawie czterdzieści minut. Wtedy o sobie dał znać Gareth Bale, którego dwa gole w końcówce pierwszej połowy w zasadzie przesądziły o wygranej "Królewskich".

Po remisie z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów 3:3, Real Madryt chciał odpłacić się kibicom za niepowodzenie. W niedzielę miał ku temu świetną okazję. Na Estadio Santiago Bernabeu przyjechał bowiem beniaminek Primera Division, który znajduje się tuż nad strefą spadkową - Leganes. Fani "Królewskich" nastawiali się na strzelecki popis swoich gwiazd. Pierwsze prawie czterdzieści minut zweryfikowało te plany. Przyjezdni bardzo dzielnie bronili się przed atakami Cristiano Ronaldo i spółki. W końcówce pierwszej części gry sprawy w swoje ręce wziął Gareth Bale.

Walijczyk potwierdził, że jest w wielkiej formie. W ciągu siedmiu minut wpisał się dwa razy na listę strzelców i wyprowadził Real na w miarę pewne prowadzenie. Po wznowieniu gry "Los Blancos" spokojnie kontrolowali przebieg meczu i cierpliwie czekali na ewentualne kolejne gole. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy ustalił Alvaro Morata. "Królewscy" z dwudziestoma siedmioma punktami na koncie przewodzą tabeli La Liga.

Real Madryt - Leganes 3:0 (2:0)
Bramki: Gareth Bale 38, 45, Alvaro Morata 75

Real: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Kovacić (62. Modrić), Kroos, Isco (68. James Rodriguez) - Bale, Morata (82. Lucas), Ronaldo

Leganes: Serantes - Bustinza, Insua, Mantovani (82. Diaz), Rico - Lopez, Alberto, Perez (68. Luciano) - Gabriel, Machis (55. Omar), Szymanowski

Żółte kartki: Ronaldo, Kroos, Nacho - Machis, Insua, Mantovani, Omar, Diaz

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora