SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Nie ustają echa skandalu Lionela Messiego! Gwiazda Barcy musi przeprosić matkę sędziego!

Nie ustają echa skandalu Lionela Messiego! Gwiazda Barcy musi przeprosić matkę sędziego!

01.04.2017, godz. 10:23
Leo Messi w meczu z Urugwajem
foto: EAST NEWS

Ta afera ciągnąć się będzie tygodniami! Dyskwalifikacja Lionela Messiego to obecnie temat numer jeden w Argentynie i okolicach! Jak się okazuje, dla gwiazdy Barcelony czteromeczowa dyskwalifikacja wcale nie będzie najgorszą karą! FIFA nakazała również piłkarzowi publicznie przeprosić matkę biednego sędziego liniowego, pana Emersona de Carvalho.

Messi na długi meczowy ban zasłużył podczas niedawnego spotkania eliminacyjnego do mistrzostw świata w Rosji z Chile. Argentyńczyk rzucił w stronę sędziego liniowego "ty skur..." co nie okazało się zrozumiałe dla arbitra, ale nie uszło uwadze obserwatorów. FIFA natychmiast zdyskwalifikowała piłkarza na cztery najbliższe spotkania eliminacyjne, ale władze światowej federacji uznały, że przymusowy urlop zawodnika to nie tyle kara, co nagroda.

I nakazały piłkarzowi pojawić się w Ameryce Południowej. Powód? Piłkarz ma przeprosić matkę sędziego. Pojawić się z kwiatami i błagać o wybaczenie. Jak donoszą anonimowe źródła, najlepiej w trakcie Święta Pracy, które w Argentynie oraz Brazylii - ojczyzna poszkodowanego sędziego - obchodzone jest 1 maja. Tak, by przypadkiem nie pocałować klamki i nie zepsuć relacji LIVE z wydarzenia, którym żyć ma cała Ameryka Południowa.

Sprawa nabrała sporego rozgłosu. Jedna ze szkół w Rosario, której Messi jest patronem, już zapowiedziała, że w razie odmowy piłkarza, dedykują nazwę placówki Amerigo Vespucciemu, włoskiemu odkrywcy, który przyczynił się do kolonizacji Buenos Aires i okolic. Groźba przechszczenia ma zmobilizować asa Dumy Katalonii. Tak by ten ponownie mógł stać się wzorem dla młodych Argentyńczyków.

Aż trudno uwierzyć, dokąd ten świat zmierza!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: