Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Real i Barcelona nie zwalniają tempa. W wielkim stylu biją się o mistrzostwo!

Real i Barcelona nie zwalniają tempa. W wielkim stylu biją się o mistrzostwo!

14.05.2017, godz. 22:00
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

W 37. kolejce La Liga Real Madryt i FC Barcelona potwierdziły swoje mistrzowskie aspiracje. "Królewscy" pokonali u siebie Sevillę 4:1, a "Duma Katalonii" w takim samym stosunku rozgromiła na wyjeździe Las Palmas. Który z tych hiszpańskich gigantów zakończy sezon na tronie? Real ma lepszą sytuację, bo ma jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Real miał trudniejsze zadanie od Barcelony. Musiał pokonać u siebie nieobliczalną Sevillę, której forma w ostatnich miesiącach jest nie do przewidzenia - raz zagra genialnie, a w następnym spotkaniu potrafi odnieść porażkę ze znacznie niżej notowanym rywalem. Na Santiago Bernabeu kibice mogli oglądać tę lepszą Sevillę, ale nie przez całe 90 minut.

Goście znakomicie grali do 50. minuty. Choć po pierwszej połowie przegrywali 0:2, to mieli wiele sytuacji pod bramką Keylora Navasa. Najwięcej miał ich Stefan Jovetić. Najpierw obił słupek, później poprzeczkę, a w 49. minucie wreszcie trafił do siatki. Może tylko żałować, że od tego momentu Sevilla praktycznie stanęła w miejscu. Dała grać gospodarzom, a ci wbili jej jeszcze dwa gole i łatwo zgarnęli trzy punkty.

Real ma 87 punktów, tyle samo co Barcelona, która wygrała z Las Palmas 4:1. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował Neymar. Leo Messi i spółka mają już za sobą 37 spotkań, a "Królewscy" 36. Jeśli odrobią zaległość z kompletem punktów, prawdopodobnie zostaną mistrzami Hiszpanii!

Real Madryt - Sevilla 4:1 (2:0)
Nacho 10, Cristiano Ronaldo 23, 79, Toni Kroos 84 - Stefan Jovetić 49

Żółte kartki: Danilo, Alvaro Morata, Nacho, Lucas Vazquez - Joaquin Correa

Real: Navas – Danilo, Varane, Ramos, Nacho – Kovacić (72. Modrić), Kroos, Asensio – James Rodriguez (61. Casemiro), Morata (61. Lucas), Ronaldo

Sevilla: S. Rico – Carrico, Pareja (46. Montoya), Lenglet – Mercado, N'Zonzi, Kranevitter (89. Ben Yedder), F. Vazquez, Vitolo – Correa (89. Gonzalez), Jovetić

KONIEC! Real pokonał Sevillę 4:1. W takim samym stosunku swoje spotkanie wygrała Barcelona, więc walka o mistrzostwo będzie pasjonująca! My już dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

A wyglądało to tak. Asystował Nacho:

84' - 4:1 REAL! Tym razem strzelił Kroos! Takiej straty Sevilla już nie odrobi...

W taki sposób Ronaldo strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu - co za strzał!

83' - Mogło być 4:1, lecz fatalnie przestrzelił Lucas.

Ależ rakieta CR7! Przed chwilą był na spalonym, a teraz posłał bombę z lewej nogi! Rico nie miał żadnych szans. To była czysta perfekcja!

79' - 3:1 DLA REALU! Drugi gol RONALDOOO!

77' - Ronaldo nie może dziś upilnować obrońców Sevilli. Znów spalił.

74' - Wreszcie próbkę swoich możliwości zaprezentował przebojowy Correa, lecz strzelił zbyt lekko. Navas bez problemu złapał piłkę.

72' - Ostatnia zmiana w Realu. Na boisku zameldował się Modrić, a na ławce zasiadł Kovacić.

68' - Goście od dłuższego czasu nie potrafią przedostać się pod pole karne Realu. Na razie to gospodarze są bliżej trzeciego trafienia, niż Sevilla drugiego.

Jovetić uwlebia grać z Realem - 3 mecze i 3 gole.

65' - Sergio Rico znakomicie obronił strzał Ronaldo z rzutu wolnego!

James Rodriguez szykuje się latem do odejścia, dlatego dostał owację na stojąco. To oznacza, że na 99 procent zmieni klub. Sam piłkarz tak dziękował fanom, jakby już więcej w barwach Realu, na tym stadionie, miał nie zagrać.

61' - Za Jamesa, który wydaje się żegnać z publicznością Santiago Bernabeu na stałe, wszedł Casemiro, a za Moratę pojawił się Lucas Vazquez

59' - Zidane reaguje na przewagę gości. Już szykuje podwójną zmianę.

56' - Żółta kartka dla Moraty.

Po tej pięknej akcji do siatki Realu trafił Jovetić:

53' - Sevilla wciąż atakuje. Wyczuła moment słabości Realu i chce błyskawicznie wyrównać. Dziś Jovetić jest w takim gazie, że jest to jak najbardziej możliwe.

Komu jak komu, ale jemu należała się dziś bramka. Cudownym, technicznym strzałem pokonał Navasa i sprawił, że ten mecz znów jest ciekawy!

49' - 2:1! GOL DLA SEVILLI! JOVETIĆ!

W przerwie Jorge Sampaoli, trener Sevilli, dokonał jednej zmiany. Wprowadził Montoyę, a zdjął Pareję.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Real prowadzi 2:0, ale Sevilla mogła spokojnie wyrównać. Czy po przerwie goście poprawią skuteczność?

41' - Jovetić przegrał kolejny pojedynek z Navasem! Wcześniej miał pecha, lecz tym razem musi docenić kunszt bramkarza. Znakomicie wybronił pojedynek jeden na jeden.

39' - Sędzia zaczął sięgać do kieszonki. Danilo otrzymał żółtą kartkę.

37' - Od kilku minut jest więcej fauli i przerywania gry, niż piłkarskiej jakości. Oby ten brzydki fragment szybko się zakończył.

33' - Co za sytuacja Sevilli! Jovetić przerzucił piłkę nad Navasem, ale trafił w poprzeczkę! Ma dziś wielkiego pecha.

31' - James zmarnował rzut wolny Realu. Dośrodkował za linię końcową.

Zła wiadomość dla "Królewskich" jest taka, że Barcelona też prowadzi 2:0. Wydaje się, że po tej kolejce obaj giganci będą mieli po 87 punktów.

Gol Ronaldo na 2:0.

26' - Sevilla nie radzi sobie w obronie. Nawet Danilo ośmiesza gości. Nie zdołał jednak podwyższyć prowadzenia Realu.

Dla Portugalczyka było to trafienie numer 400. w barwach Realu!

Zabójcza kontra gospodarzy! Błyskawicznie wpadli w pole karne Sevilli. Bramkarz zdołał jeszcze obronić strzał Asensio, ale był bezradny przy dobitce Ronaldo.

23' - REAL 2:0! RONALDOOO!

23' - I znów strzelał Jovetić, lecz tym razem w środek bramki. Navas interweniował nogami, ale na swoje szczęście skutecznie.

21' - Blisko goście! Jovetić uderzył z pierwszej piłki i niewiele zabrakło, a zaskoczyłby Navasa! Piłka uderzyła w słupek.

19' - Varane mógł wbić piłkę do siatki po strzale głową, ale podobnie jak Ronaldo wcześniej, Francuz znalazł się na spalonym.

Kontrowersyjny gol Nacho:

15' - Goście wciąż nie mogą wyjść z szoku po tej sytuacji. Muszą się otrząsnąć, bo za chwilę Real strzeli drugą bramkę i będzie po zabawie.

CO ZA SYTUACJA! Real miał rzut wolny. Piłka sobie stała, goście ślamazarnie ustawiali się do muru, a Nacho podbiegł i zaskoczył wszystkich technicznym strzałem! Piłkarze Sevilli mają wielkie pretensje do sędziego, ale sami są sobie winni.

10' - 1:0 REAL! Nacho strzelcem gola!

8' - I znów w roli głównej wystąpił Portugalczyk, lecz znalazł się na pozycji spalonej.

5' - Mocny początek Realu. Ronaldo już próbował zaskoczyć bramkarza, lecz strzelał niecelnie.

1' - GRAMY!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Real - Sevilla! Już za chwilę początek spotkania.
False 3216 True 1 2017-05-14 19:45:00 True 30