SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Angielski klub zaprezentował swoje koszulki w KOSMOSIE! [WIDEO]

Angielski klub zaprezentował swoje koszulki w KOSMOSIE! [WIDEO]

27.07.2016, godz. 16:58
Reading zaprezentowało nowe koszulki w kosmosie!
foto: YouTube

Reading spadło z Premier League po sezonie 2012/2013 i od tamtej pory musi walczyć w Championship. Trzeba jednak przyznać, że pod kątem marketingowym ten klub to najwyższa światowa półka! Ostatnio we współpracy z firmą Puma zaprezentowano nowe koszulki zespołu, ale nie klasycznie na stadionie czy konferencji prasowej, lecz... w kosmosie!

Zwykle kluby prezentują nowe koszulki na stadionach, konferencjach prasowych czy w specjalnych filmikach promocyjnych, ale najwyraźniej działowi marketingu w Reading to było za mało. Postanowili więc pokazać stroje w nietypowy sposób, bo... 39 kilometrów nad ziemią! I wygląda na to, że zrobili rzecz historyczną, bo wcześniej nikt się tego nie podjął.

Określenie "kosmiczne koszulki" nie jest więc specjalnie przesadzone, bo choć może same trykoty nie mają w sobie nic wyjątkowego, to jednak sposób prezentacji mocno zapada w pamięć. A dobrą reklamę tym sposobem sprawił sobie też producent strojów, czyli firma Puma, której logo było doskonale widoczne podczas blisko 3-minutowego spotu promocyjnego w przestworzach.

Pomysł kapitalny, wykonanie także. Piłka nożna pod kątem sportowym już dawno osiągnęła niespotykany dotąd poziom i wygląda na to, że w kwestii marketingu i promocji idzie w tym samym kierunku!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: