Artur Boruc znowu zaszalał

Autor: Eastnews

Artur Boruc znowu zaszalał! Obronił rzut karny jak za dawnych czasów! [WIDEO]

2016-05-07 20:34

Artur Boruc uratował Bournemouth! Polski bramkarz w sobotnim spotkaniu z West Bromwich Albion dokonał nielada wyczyny. Fenomenalnie wybronił rzut karny, sparował piłkę na poprzeczkę, a po chwili, w jeszcze efektowniejszej paradzie, zatrzymał również dobitkę rywali! Zobaczcie sami!

Końcówka pierwszej połowy. WBA prowadziło 1:0 po trafieniu Jose Rondona. Rzut karny mógł więc przypieczętować porażkę Bournemouth. Polak zachował się jednak fenomenalnie. Wyczuł intencje Craiga Gardera, wyciągnął się jak struna i sparował uderzenie. Po chwili wstał i zatrzymał piłkarza rywali raz jeszcze, na dodatek nie dając się złapać na wykroku. To zmobilizowało jego partnerów, którzy w drugiej połowie wyrównali za sprawą bramki Matta Ritchiego. Remis ten nie wpłynął znacznie na pozycję drużyny Polaka w tabeli Premier League. Spadek im nie groził, podobnie jak wyraźny awans w tabeli, w której AFC zajmuje obecnie 16. lokatę, z dorobkiem 42 punktów.