SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Premier League walczy o prawa homoseksualistów na stadionach

Premier League walczy o prawa homoseksualistów na stadionach

24.11.2016, godz. 13:02
Premier League wspiera środowiska homoseksualne
foto: Twitter

Premier League nie zamyka się na problemy społeczne. W trakcie najbliższej kolejki zespoły grające w lidze angielskiej, wezmą udział w specjalnej akcji promującej tolerancję dla homoseksualistów. - To normalna część społeczeństwa i trzeba to uświadamiać - wyjaśnił dyrektor wykonawczy rozgrywek.

Premier League poinformowała, że w trakcie wszystkich meczów najbliższej kolejki ligowej na stadionach i podczas transmisji będą promowane zachowania tolerancyjne wobec homoseksualistów. Przekazy telewizyjne ze wszystkich dziesięciu spotkań, które odbędą się w sobotę i niedzielę będą poprzedzane specjalnymi reklamami, a w trakcie trwania gier obok tablicy z wynikami pojawi się tęczowa flaga, będąca symbolem środowisk homoseksualnych. Władze rozgrywek zdają sobie sprawę, że na stadionach na Wyspach wciąż mają miejsce incydenty na tle rasowym czy orientacji seksualnej.

Dlatego też zdecydowano się na taki krok. - Nasze wsparcie dla tej kampanii wynika z tego, że wszyscy powinni sobie uświadomić, że homoseksualiści są zdrową i integralną częścią naszego społeczeństwa - wyjaśnił dyrektor wykonawczy Premier League Richard Scudamore. Kanały społecznościowe rozgrywek już rozpoczęły akcję - główne obrazki na kontach ligi angielskiej zostały opatrzone tęczowym tłem. W ślad za organizatorem ligi poszły także kluby w niej występujące, między innymi Manchester City. "The Citizens" zdecydowali się na podobny zabieg i profilowe obrazki wyrażają już wsparcie dla homoseksualistów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: