SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Rzucił piłkę dla Koranu. Religia ważniejsza od sportu dla byłego zawodnika City

Rzucił piłkę dla Koranu. Religia ważniejsza od sportu dla byłego zawodnika City

19.09.2016, godz. 17:34
Koran
foto: EAST NEWS

Jeremy Helan, były piłkarz Manchesteru City, dał świadectwo swojej wiary. Piłkarz, który ostatnio występował w barwach Sheffield Wednesday, postanowił zakończyć sportową karierę, by... studiować Koran. 24-latek w tym sezonie nie wystąpił na boisku ani razu, ponieważ zamiast na treningi jeździł do meczetu.

Jeremy Henez był jednym z najlepiej zapowiadających się piłkarzy swojego pokolenia we Francji. Już w wieku 16 lat postanowił opuścić ojczyznę, by spróbować swoich sił w Anglii. Na piłkarza uwagę zwrócili skauci Manchesteru City, który stał się jego pierwszym klubem na Wyspach. Okazało się jednak, że jego umiejętności nie były wystarczające na pierwszą drużynę i tułał się po wypożyczeniach. Swój drugi dom odnalazł wreszcie na stadionie Sheffield Wednesday, w którym zagrał aż 145 razy.

Czas pokazał jednak, że piłka nożna nie jest dla 24-latka najważniejsza. Henez prawdopodobnie usłyszał głos Allaha i postanowił zrezygnować z futbolu na rzecz studiowania Koranu. Francuz w tym sezonie ani razu nie znalazł się w meczowych protokole i jego absencja owiana była dotąd tajemnicą. Nieoficjalnie mówi się, że w szatni przebąkiwał o wyjeździe do Arabii Saudyjskiej. Wiadomo także, że częściej niż zawsze odwiedzał meczet w Sheffield.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: