SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Szokujący transfer! Pep Guardiola wykopał Joe Harta do Turynu

Szokujący transfer! Pep Guardiola wykopał Joe Harta do Turynu

30.08.2016, godz. 18:29
Joe Hart piłkarzem Torino
foto: EAST NEWS

Jeszcze kilka miesięcy temu Joe Hart grał w półfinale Ligi Mistrzów, a niedługo później był pierwszym bramkarzem reprezentacji Anglii podczas Euro 2016. W klubie cieszył się wielką sympatią kibiców, a niektórzy uważali go wręcz za klubową legendę. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem nowego trenera Pepa Guardioli, który dał Anglikowi do zrozumienia, że ten nie ma przyszłości na Etihad Stadium. Teraz 29-latek zagra w... Torino!

To wręcz niesamowite, jak czasem bywają przewrotne losy piłkarza. O tym jak niewdzięczny to zawód przekonał się Joe Hart, który jednego dnia był ikoną Manchesteru City i jednym z jego najlepszych zawodników, a następnego musiał się pakować na samolot do Włoch. A wszystko przez Pepa Guardiolę, który bezceremonialnie wykopał go ze składu "The Citizens".

Hart jest piłkarzem ekipy z Etihad Stadium od 2006 roku i żaden inny zawodnik obecnej kadry drużyny nie ma w niej tak okazałego stażu. Anglik od lat pełnił rolę pierwszego golkipera, a kibice często dawali mu do zrozumienia, że bardzo go szanują i nierzadko traktują wręcz jako ikonę. Cóż jednak z tego, skoro w klubie pojawił się nowy trener, który w mgnieniu oka zburzył budowaną już od ponad dekady legendę.

Nie od dziś wiadomo, że Guardiola lubi w nowym klubie wprowadzać swoje porządki, ale to, jak postąpił z Hartem, przypominało bardziej wyrzucenie do kosza zużytej zabawki, niż pożegnanie z godnością i klasą. Najpierw Anglika ze składu wygryzł Willy Caballero, który w ciągu poprzednich dwóch sezonów z ławki rezerwowych podniósł się ledwie 21 razy we wszystkich rozgrywkach (dla porównania Hart w tym samym czasie zagrał w 91 meczach), a później szkoleniowiec ściągnął kolejnego golkipera - Claudio Bravo z Barcelony - który ma być podstawowym zawodnikiem zespołu. Dla 29-latka zrobiło się więc jasne, że w trwającym sezonie byłby dopiero trzecim bramkarzem, dlatego też postanowił zmienić klub.

Wydawałoby się jednak, że najlepszego angielskiego bramkarza chętnie zatrudni któryś z czołowych europejskich klubów, tymczasem on trafił do... Torino. A co bardziej złośliwi kibice zauważyli, że najwyraźniej Hart lubi grać w drugich najlepszych drużynach w danym mieście. Póki co do Turynu przenosi się na wypożyczenie, ale u Guardioli nie ma już raczej czego szukać. A że ten dopiero zaczął pracować w "The Citizens", to dni Anglika na Etihad Stadium są już zapewne policzone.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: