SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna premier league Arsene Wenger: Krystian Bielik to dla mnie środkowy obrońca. Daję mu czas do grudnia

Arsene Wenger: Krystian Bielik to dla mnie środkowy obrońca. Daję mu czas do grudnia

31.07.2016, godz. 12:46
Arsene Wenger
Arsene Wenger foto: EAST NEWS

Krystian Bielik ciężko pracuje podczas obozu przygotowawczego Arsenalu w Stanach Zjednoczonych, aby zyskać uznanie w oczach Arsene'a Wengera. Francuski trener w wypowiedzi dla "Przeglądu Sportowego" wyznał, że Polak ma szanse na występy w pierwszym składzie, ale tylko na środku obrony.

Krystian Bielik przychodził z Legii Warszawa do Arsenalu jako środkowy pomocnik. Jeśli będzie chciał regularnie reprezentować drużynę "Kanonierów", to musi się pogodzić ze zmianą pozycji. Arsene Wenger w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że widzi go na pozycji stopera. - Bielik jest dla mnie środkowym obrońcą i ma wszelkie predyspozycje, aby występować w tej roli. Najbardziej brakuje mu doświadczenia, a właśnie to jest najważniejsze dla stopera - mówił francuski trener Arsenalu.

Wenger szczegółowo opowiedział o swoich planach względem Bielika. - Mój cel jest prosty - pracować z nim jako środkowym obrońcą, sprawić aby czynił systematyczne postępy i dać szansę gry w niektórych spotkaniach. Jeśli w grudniu nie będzie gotowy do tego, aby nam pomóc, wówczas znajdziemy mu klub, gdzie będzie mógł regularnie występować - wyjawił menedżer "Kanonierów".

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: