SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league West Ham United. Klub został oskarżony o dyskryminację kobiet

West Ham United. Klub został oskarżony o dyskryminację kobiet

03.10.2016, godz. 11:59
Flaga West Ham United
Flaga West Ham United foto: Twitter

West Ham United znalazł się na celowniku Angielskie Federacji Piłkarskiej. Nie chodzi o naganne zachowanie kibiców czy błędy w organizacji spotkań, lecz o... dyskryminację kobiet. Okazało się, że "Młoty" nie dbają o sekcję futbolu kobiecego, skazując piłkarki występujące w barwach klubu na niebyt.

Sytuacja w Anglii wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce. Tamtejsza federacja nie lekceważy futbolu kobiecego, wspierając go tak samo jak tę dyscyplinę w wykonaniu panów. Dlatego nie może dziwić fakt, że mocno przejęła się sytuacją żeńskiej drużyny West Ham United. Kobiety nie mają pieniędzy na jakiekolwiek funkcjonowanie. Choć władze obiecały im zakup nowych strojów, to po przyjściu kostiumów odcięły się od zapewnień i panie z własnej kieszeni musiały dać pieniądze.

Jak poinformowało BBC żeńska sekcja nie ma także gdzie trenować. Klub nie udostępnia boiska treningowego i pasjonatki spotykają się na przydrożnym klepisku. To o tyle zaskakujące, że drużyna występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym i na funkcjonowanie nie potrzebuje wcale fortuny. Znacznie więcej "Młoty" mogą zapłacić federacji, która najprawdopodobniej wymierzy klubowi karę za tak macosze traktowanie kobiecej ekipy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: