Krzysztof Piątek

Autor: Cyfrasport Krzysztof Piątek

Jeden gol to za mało

Krzysztof Piątek o przyczynach porażki z Austrią. To zadecydowało o sukcesie rywali w Berlinie

2024-06-21 20:19

Reprezentacja Polski z wielkimi nadziejami przystąpiła do meczu z Austrią. Biało-czerwoni byli zmotywowani, ale z planów nic nie wyszło. Przegrali 1:3 i zajmują ostatnie miejsce w grupie. Krzysztof Piątek o przyczynach porażki z Austrią. To zadecydowało o sukcesie rywali w Berlinie.

Nie mogli sobie poradzić

W pierwszej połowie bramkę dla Polski zdobył Krzysztof Piątek. Jednak po przerwie rywale zadali dwa ciosy. W tym jednego gola strzelili z rzutu karnego. - Chcieliśmy wygrać ten mecz, chcieliśmy zgarnąć trzy punktu. Nie wytrzymaliśmy intensywności w drugiej połowie i przegraliśmy - powiedział Krzysztof Piątek w rozmowie z TVP Sport, który wytłumaczył, co zaważyło o przegranej. - Wydaje się, że agresywność, że ich pressing był dobry. Na początku, pierwsze piętnaście minut, to nie mogliśmy sobie z nimi poradzić. Później było już dużo lepiej - analizował.

Mógł być WIELKI PIĄTEK, skończyło się wielką klapą. Za mało jakości piłkarskiej, czyli noty Biało-Czerwonych po meczu Polska - Austria

Zabrakło drugiego gola

Austriacy wykorzystali błędy polskich obrońców i zasłużenie wygrali. - Wydaje mi się, Że dobrze weszliśmy w drugą połowę i potem czegoś zabrakło - wyznał w TVP Sport. - Może tej kropki nad i, żeby strzelić drugiego gola. Ciężko powiedzieć. Jesteśmy smutni, ale mamy jeszcze ostatni mecz. Wychodzimy, żeby wygrać mecz jak największa liczba bramek. Zobaczymy, co się wydarzy - zapowiedział napastnik reprezentacji Polski.

Nie tak to miało wyglądać. Rzut karny pewnie wykorzystany przez Austrię. Tragiczna sytuacja Polaków

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?
EURO 2024 WIDEO: Polscy kibice opanowali Berlin. Tłumy na ulicach przed meczem Polska - Austria