Siatkówka, IO Paryż, siatkarki, Magda Stysiak, Polska – Brazylia

Autor: FIVB Magda Stysiak w meczu z Brazylią

IO Paryż 2024

Piękna walka w drugim secie, rozjechanie się w trzecim. Polki przegrywają z Brazylią w ostatnim meczu fazy grupowej igrzysk [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-08-04 22:41

W ostatnim meczu fazy grupowej igrzysk w Paryżu siatkarki reprezentacji Polski walczyły z Brazylijkami o pierwsze miejsce w grupie i niestety musiały uznać wyższość ekipy z Ameryki Południowej, przegrywając 0:3. Szczególną uwagę kibiców mógł przykuć drugi set, w którym zobaczyliśmy aż 72 punkty. Ostatecznie podopieczne Stefano Lavariniego nie zdobyły nawet seta i przed ćwierćfinałem doznały bolesnej porażki 21:25, 36:38, 14:25.

Polska - Brazylia 21:25, 36:38, 14:25

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska

Podczas niedzielnych zmagań na igrzyskach olimpijskich nie brakuje kolejnych startów z udziałem polskich sportowców, a fani siatkówki z niecierpliwością czekają na spotkanie Polska - Brazylia, od wyniku którego zależy, z którego miejsca podopieczne trenera Stefano Lavariniego wyjdą z grupy i na kogo trafią w ćwierćfinale. Siatkarze reprezentacji Polski już wiedzą, że w poniedziałek 5 sierpnia o godzinie 9:00 będą walczyć o awans do półfinału ze Słowenią. Teraz na swoje rywalki czekać będą polskie siatkarki.

Podopieczne Stefano Lavariniego bardzo dobrze zaprezentowały się w dwóch pierwszych meczach, pokonując kolejno Japonię 3:1 oraz 3:0 Kenię. To pozwoliło im wywalczyć upragniony awans już przed meczem Polska - Brazylia. Ekipa z Ameryki Południowej obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B, ponieważ Brazylijki nie przegrały do tej pory jeszcze ani jednego seta i ograły po 3:0 zarówno Kenijki, jak i Japonki. Przed siatkarkami Stefano Lavarinigego więc bardzo trudne zadanie, jednak nie niewykonalne. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Brazylia. Początek o godzinie 21:00.

ABY UZYSKAĆ NAJNOWSZE INFORMACJE, NALEŻY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ - KLIKNIJ F5.

14:25

I tak samo nasz blok obijają rywalki. Koniec. 25:14 dla Brazylii, cały mecz 3:0 dla nich.