Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt: Gol "Lewego", kanonada w Monachium! [WYNIK]

2020-05-23 19:51

Piłkarze Bayernu Monachium i Eintrachtu Frankfurt postarali się, by kibice mieli co oglądać w sobotnim meczu tych drużyn. W sumie padło siedem goli! Jednego z nich strzelił niezawodny Robert Lewandowski, który ma już 27 bramek na swoim koncie w tym sezonie Bundesligi. Ostatecznie, jego Bayern Monachium wygrał 5:2.

Bayern Monachium był faworytem sobotniego meczu i od początku było widać, że interesują go wyłącznie trzy punkty. W pierwszej połowie Eintracht Frankfurt praktycznie nie istniał... 2:0 do przerwy to był najniższy wymiar kary. Na listę strzelców wpisali się Leon Goretzka i Thomas Mueller. Robert Lewandowski nie miał zbyt dobrych wspomnień po pierwszych 45 minutach. Niewiele brakowało, by na początku meczu strzelił gola, jednak minimalnie się pomylił i trafił w poprzeczkę. Później, w 35. minucie, został brutalnie potraktowany przez Martina Hintereggera, który trafił go ręką prosto w twarz. W efekcie Polak musiał skorzystać z pomocy medycznej i pod jego okiem pojawił się plaster.

Tuż po przerwie "Lewy" doczekał się swojego gola. W 46. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Kingsleya Comana i z kilku metrów strzałem głową pokonał Kevina Trappa. Wysokie prowadzenie uśpiło monachijczyków, których dwukrotnie w ciągu stu osiemdziesięciu sekund skarcił Hinteregger Było 3:2 i gospodarze włączyli piąty bieg. Konsekwencją były dwa kolejne gole. Najpierw Alphonso Daviesa, później samobójczy... Hintereggera, który skompletował w ten sposób osobliwego hat-tricka.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5:2 (2:0)

Bramki: Goretzka 17, Mueller 41, Lewandowski 46, Davies 61, Hinteregger 74 (s) - Hinteregger 52, 55

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng (73. Lucas Hernandez), David Alaba, Alphonso Davies - Kingsley Coman (85. Joshua Zirkzee), Leon Goretzka, Thomas Mueller, Joshua Kimmich (85. Mickael Cuisance), Ivan Perisić (64. Serge Gnabry) - Robert Lewandowski

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp - Obite N’Dicka (46. Timothy Chandler), Stefan Ilsanker, Martin Hinteregger, Almamy Toure - Sebastian Rode (71. Daichi Kamada), Filip Kostić, Mijat Gacinović (71. Djibril Sow), Danny da Costa (76. Erik Durm), Gelson Fernandes - Andre Silva (76. Bas Dost)

Żółta kartka: Hinteregger

Coraz wiesz o Bundeslidze? Szybki sprawdzian z ligi niemieckiej?