Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Bayern - Freiburg: Lewy pobił kolejny rekord! Bayern przełamał złą serię

2021-01-17 17:31

Bayern Monachium nie bez problemów wraca na zwycięskie tory! Z ekipą Freiburga "Bawarczycy" jeszcze u siebie nie przegrali. Znakomitą passę podtrzymali także w niedzielnym meczu. Po bramkach Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera, obrońcy tytułu sięgnęli po kolejne trzy punkty w Bundeslidze. Polski napastnik dzięki trafieniu ustanowił kolejny rekord!

Bayern Monachium - Freiburg 2:1 (1:0)

Bramki: 7' Lewandowski, 74' Mueller - 62' Petersen

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davis - Kimmich (76' Tolisso), Goretzka (86' Choupo-Moting) - Coman (76' Musiala), Mueller (86' Martinez), Gnabry (28' Sane) - Lewandowski

Freiburg: Muller - Lienhart, Schlotterbeck, Gulde - Kubler (62' Tempelmann), Santamaria (5' Abrashi (55' Haberer)), Hofler, Gunter - Sallai (62' Holer), Demirovic (62' Petersen), Grifo

Podopieczni trenera Hansa-Dietera Flicka przyzwyczaili swoich fanów do tego, że w ostatnich miesiącach Bayern Monachium nie ma sobie równych zarówno w Niemczech, jak i w Europie. Niestety Bawarczycy złapali lekką zadyszkę, co poskutkowało przegraniem dwóch ostatnich meczów. Najpierw Die Roten ulegli Borussi Moenchengladbach 2:3 pomimo tego, że prowadzili w tym spotkaniu 2:0. Ta porażka przerwała świetną serię 20 kolejnych spotkań we wszystkich rozgrywkach bez porażki. W tym czasie Bayern wygrał aż 16 z nich.

Ostatnio z kolei Bawarczycy przegrali w Pucharze Niemiec z Holstein Kiel po serii rzutów karnych i pożegnali się z turniejem już w 1/16 finału."Lewy" i spółka chcieli zadośćuczynić swoim kibicom w meczu z Freiburgiem. Początek był obiecujący. Już w siódmej minucie do siatki trafił Robert Lewandowski. Było to jego 21. trafienie w lidze w tym sezonie, dzięki czemu wyśrubował kolejny rekord. Tym razem jako pierwszy strzelił tyle goli w zaledwie 16 spotkaniach.

Bayern - Freiburg: 21. gol Roberta Lewandowskiego w sezonie! Goni Gerda Muellera

Bayern stopniowo zaczął zwalniać, co gospodarze próbowali wykorzystać. Luki w defensywie i brak kreatywności w środku pola mogły zemścić się bardzo szybko. Świetnie jednak w defensywie sprawował się monachijski kwartet. Dość niespodziewanie, goście doprowadzili do remisu w 62. minucie meczu. Świeżo wprowadzony na boisko Nils Petersen trafił do siatki kilkanaście sekund po wejściu na murawę.

Na gola odpowiedział jednak Thomas Mueller po efektownym woleju. O wynik musieli drżeć do samego końca. Przyjezdni co chwilę obijali poprzeczki! Dzięki wygranej, monachijczycy umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Wyprzedzają RB Lipsk o cztery punkty.