Allianz Arena

i

Autor: AP Allianz Arena

Bayern Monachium zdecydował! Zapadła kluczowa decyzja w sprawie gwiazdora, wszystko jasne

2022-06-30 19:21

W ostatnim czasie lwia część kibiców Bayernu Monachium żyje przede wszystkim zamieszaniem wokół Roberta Lewandowskiego, który chciałby opuścić szeregi Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec muszą jednak w tym czasie zająć się również swoimi innymi zawodnikami, przede wszystkim tymi, którzy właśnie do nich dołączyli, tak jak Sadio Mane. Kilkanaście dni po transferze Senegalczyka klub podjął ważną decyzję.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2021/22 w Bundeslidze najwięcej mówiło się o ewentualnym transferze Roberta Lewandowskiego, który chciałby zmienić otoczenie i po ośmiu latach w Monachium zmienić klub. W tym czasie jednak mistrzowie Niemiec nie próżnowali i szukali kolejnej gwiazdy do swojego zespołu, która mogłaby ewentualnie zastąpić kapitana polskiej kadry, jeśli ten faktycznie odejdzie z Bayernu. Ostatecznie Bawarczycy sięgnęli po Sadio Mane, który przeszedł z Liverpoolu za ponad 30 mln euro. Senegalczyk związał się z nowym klubem umową do końca czerwca 2025 roku, jednak kibice Bayernu do tej pory nie wiedzieli, z jakim numerem przyjdzie biegać Sadio Mane po boisku. Ta decyzja jak się okazuje, już zapadła.

NIE PRZEGAP: Wojciech Szczęsny nie mógł już tego dłużej ukrywać. Dopiero po latach prawda o tym meczu wyszła na jaw, do wszystkiego się przyznał 

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!

Klamka zapadła, podjęto ważną decyzję w sprawie Sadio Mane, wszystko jasne

Okazuje się, że Sadio Mane od nowego sezonu 2022/23 Bundesligi, który rozpocznie się już 5 sierpnia, będzie biegać po boisku z numerem 17. Do tej pory Seneglaczyk, w barwach Liverpoolu nosił na plecach numer 10, który jednak w Bayernie zarezerwowany jest dla Leroya Sane. W czasie swojej przygody na Anfield, Senegalczyk rozegrał 269. meczów, w czasie których strzelił łącznie 120 bramek i zanotował 48 asyst. 

Kamil Grosicki dostał piekielnie niewygodne pytanie od fanów. Internauci już nie wytrzymali, musieli znać odpowiedź

QUIZ: Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 13
Którego klubu wychowankiem jest "Lewy"?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze