Łukasz Piszczek

i

Autor: East News Łukasz Piszczek

Błaszczykowski i Piszczek ponownie w barwach BVB? Władze klubu mają sprytny plan, "mam nadzieję, że uda się to zrealizować"

2021-05-25 13:36

Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski w barwach Borussii Dortmund ponownie? Mimo że Piszczek rozegrał już ostatni oficjalny mecz w barwach BVB, to możliwe, że pojawi się jeszcze w charakterystycznych, żółto-czarnych barwach i to w towarzystwie Jakuba Błaszczykowskiego. Władze klubu z Signal Iduna Park mają specjalny plan, który może zjednoczyć na boisku finalistów Ligi Mistrzów z 2013 roku. Wszyscy w Dortmundzie nie kryją optymizmu, a dyrektor przedstawiciela Bundesligi wierzy, że uda się zorganizować to jeszcze przed startem nowego sezonu.

Łukasz Piszczek stał się prawdziwą legendą Borussii Dortmund. Były obrońca reprezentacji Polski został uczczony przez kibiców klubu z Zagłębia Ruhry wywieszeniem koszulki z jego nazwiskiem w trakcie ostatniej kolejki Bundesligi. Niestety, piłkarza nie mogli pożegnać fani, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion ze względów pandemicznych. Okazuje się jednak, że BVB chce dać swoim fanom możliwość prawdziwego pożegnania i obejrzenia ostatniego meczu z udziałem Piszczka. Szefostwo klubu wymyśliło chytry plan pożegnania polskiego defensora, a w całość przedsięwzięcia może zostać zaangażowany jeszcze Jakub Błaszczykowski.

Obrzydliwe sceny w Warszawie. Młody piłkarz Jagiellonii zaatakowany przez kibola w trakcie meczu, wielki skandal

Łukasz Piszczek założy koszulkę BVB jeszcze raz? Władze klubu mają plan

Okazuje się, że władze BVB chcą odpowiednio uhonorować byłego gracza Herthy Berlin i podziękować mu za tyle lat owocnej współpracy. Polski obrońca miałby wystąpić w meczu drużyny złożonej z uczestników finału Ligi Mistrzów z 2012 roku. W teamie Borussii z 2012 roku miałby się pojawić także kapitan Wisły Kraków - Jakub Błaszczykowski.

Nie wiadomo, czy w przedsięwzięcie zostanie zaangażowany Robert Lewandowski, który był czołowym napastnikiem ekipy Juergena Kloppa i doprowadził BVB do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013. Wiadomo natomiast, że barwy Borussii miałby założyć były reprezentant Niemiec - Sven Bender, który zakończył ostatnio karierę.

Sławomir Peszko powiedział o szansach Polki na Euro 2021. Padły mocne słowa, brak litości dla kolegów

Raport z Opalenicy: Pierwszy dzień zgrupowania

Szefostwo klubu wierzy w powodzenie projektu

O tym, jak istotnym projektem jest godziwe pożegnanie Łukasza Piszczka przekonać się możemy słuchając słów prezesa klubu z Dortmundu - Hansa-Joachima Watzke, który nie kryje ekscytacji względem organizacji tego wydarzenia. Wiemy, że spotkanie byłoby zaplanowane przed początkiem sezonu 2021/2022. Najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się sierpień 2021 roku.

- Mam nadzieję, że uda się to zrealizować - stwierdził Hans-Joachim Watzke w rozmowie  z mediami.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze