Robert Lewandowski

Autor: dpa-Pool/Associated Press/East News Robert Lewandowski cieszy się z gola

Der Klassiker dla Bayernu Monachium! Lewandowski z golem i asystą [WIDEO]

2020-11-07 20:30

Piłkarze Borussii Dortmund i Bayernu Monachium stworzyli znakomite widowisko w 7. kolejce Bundesligi. Ostatecznie, górą w Der Klassiker byli goście, wygrywając 3:2. Na listę strzelców wpisał się między innymi Robert Lewandowski. Polak mógł czuć jednak pewien niedosyt, ponieważ sędzia po analizie VAR nie uznał mu dwóch innych trafień.

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium reklamowano jako pojedynek Erlinga Haalanda z Robertem Lewandowskim, chociaż nie wszyscy się z tym zgadzali. - Nie można porównywać 20-latka z 32-letnim Lewandowskim, który w piłce klubowej osiągnął już wszystko. Robert jest najlepszym napastnikiem na świecie grającym tyłem do bramki. Haaland gra inaczej. Potrafi przejść czasami koło meczu, bo gdy przypomnimy sobie jego pierwszy mecz z Bayernem w Bundeslidze to wyglądał mizernie - wspominał Artur Wichniarek w rozmowie z "Super Expressem".

To właśnie Lewandowski jako pierwszy w całym meczu skierował piłkę do siatki, jednak sędzia nie uznał gola po analizie VAR. Okazało się, że Polak był na spalonym. Tuż przed przerwą doszło do wymiany ciosów. W 45. minucie trafił Marco Reus, ale w doliczonym czasie odpowiedział David Alaba. Trzy minuty po wznowieniu gry "Lewy" kapitalnym uderzeniem głową pokonał bramkarza, dając prowadzenie swojej drużynie. W 80. minucie Polak dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Leroya Sane. Już w doliczonym czasie gry bramkarz Borussii Dortmund znów wyciągał piłkę z siatki, jednak ponownie po analizie VAR sędzia nie uznał gola "Lewemu". Polak był na spalonym. W międzyczasie BVB zmniejszyła rozmiary porażki za sprawą Erlinga Haalanda.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:3 (1:1)

Bramki: Marco Reus 45, Erling Håland 83 - David Alaba 45, Robert Lewandowski 48, Leroy Sané 80

Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Witamy w relacji na żywo z hitu Bundesligi Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Początek o godzinie 18:30.

Od pierwszej minuty zobaczymy jednego Polaka - Roberta Lewandowskiego. Na ławce rezerwowych BVB mecz rozpocznie Łukasz Piszczek.

Piłkarze są na boisku, za moment zaczynamy.

Gramy!

1' 0:0

Pierwsza szansa Lewandowskiego! Z bliskiej odległości trafił jednak tylko w boczną siatkę.

3' 0:0

Neuer przeciął podanie Haalanda do Reusa.

4' 0:0

Hummels zatrzymał "Lewego".

5' 0:0

Witsel oddał strzał zza pola karnego.

11' 0:0

Udana interwencja Neuera daleko przed bramką.

14' 0:0

Świetna interwencja Burkiego po strzale głową Goretzki z kilku metrów!

17' 0:0

Niecelny strzał Haalanda.

21' 0:0

Ładna akcja BVB zakończona strzałem Haalanda. Jak się jednak okazało, Norweg był na spalonym.

25' 0:0

Podręcznikowy kontratak, po którym Gnabry wpadł w pole karne i zagrał płasko w kierunku niepilnowanego "Lewego". Polak wślizgiem skierował piłkę do siatki i gol został uznany po analizie VAR... Lewandowksi był na minimalnym spalonym!

28' 0:0

Burki znów na posterunku, znów po strzale Goretzki.

30' 0:0

Nieczysty strzał Comana i piłka w rękach bramkarza.

31' 0:0

Reus posłał piłkę w trybuny.

34' 0:0

Żółta kartka dla Kimmicha za faul na Haalandzie. Niemiec mocno ucierpiał w tej akcji i leży na boisku z grymasem bólu.

36' 0:0

Zmiana w Bayernie Monachium. Tolisso za kontuzjowanego Kimmicha.

38' 0:0

Zbyt lekki strzał głową Comana nie był w stanie sprawić problemów Burkiemu.

39' 0:0

Coman tym razem próbował zgrać piłkę do Lewandowskiego, jednak zrobił to niedokładnie.

41' 0:0

Groźna akcja BVB. Po dośrodkowaniu Reusa w pole karne do piłki doszedł Witsel, który uderzył z pierwszej piłki prosto w trybuny!

45' 1:0

Gol! Piękne uderzenie Reusa z pierwszej piłki, Neuer bez szans!

Sędzia doliczył trzy minuty.

45+2' 1:0

Gnabry faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny i żółta kartka dla Delaneya.

45+4' 1:1

Gol! Bawarczycy sprytnie rozegrali rzut wolny, zaskakując rywali. Strzał oddał Alaba, piłka odbiła się od pleców Meuniera i wpadła do siatki!

Koniec pierwszej połowy!

Gramy!

47' 1:1

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Haalanda. Neuer wznowił grę od bramki.

48' 1:2

Gol! Piękna bramka Lewandowskiego głową!

51' 1:2

Kolejna szansa Bayernu Monachium! Coman trafił w słupek!

52' 1:2

Haaland w boczną siatkę. Jak się okazało, napastnik BVB był na spalonym.

53' 1:2

Coman chciał dośrodkować, tymczasem wyszedł mu... strzał. Burki musiał interweniować.

58' 1:2

Lewandowski ładnie zagrał do Comana. Interwencja Burkiego wyjaśniła sytuację.

60' 1:2

Zmiana w Borussii Dortmund. Bellingham za Delaneya.

62' 1:2

Niedokładne dośrodkowanie Gnabry'ego.

63' 1:2

Sarr źle zagrał głową, piłka trafiła do Reyny, który wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił Neuer.

68' 1:2

Zbyt słaby strzał Reusa i piłka w rękach Neuera.

70' 1:2

Dwie zmiany w każdej z ekip. U gospodarzy Brandt za Reynę i Hazard za Sancho, u gości Sane za Comana i Martinez za Boatenga.

71' 1:2

Niewiele brakowało, by Lewandowski przelobował bramkarza.

73' 1:2

Kolejna interwencja Neuera poza polem karnym.

80' 1:3

Idealny kontratak Bayernu Monachium i gol! Lewandowski podał do Sane, który popisał się precyzyjnym uderzeniem!

82' 1:3

Żółta kartka dla Lewandowskiego.

83' 2:3

Gol! Haaland uciekł obrońcom po pięknym podaniu Guerreiro, wpadł w pole karne, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki!

85' 2:3

Alaba w ostatniej chwili wybił Haalandowi piłkę spod nóg.

87' 2:3

Znakomita okazja BVB zmarnowana przez Reusa! Niemiec uderzył z powietrza i piłka poszybowała nad bramką...

90' 2:3

Żółta kartka dla Witsela.

Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

90+3' 2:3

Lewandowski uderzył, piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki... ale był spalony.