Brał udział w IMPREZIE podczas pandemii. Teraz zapłaci REKORDOWĄ karę

2021-01-27 9:36 PSt
Piłka nożna
Autor: Cyfrasport

W dobie pandemii piłkarze bez wątpienia są jedną z najlepiej chronionych grup zawodowych. Mają świetne warunki do treningów, regularnie wykonuje się im testy na obecność COVID-19. Nic, tylko grać w piłkę. Okazuje się jednak, że są zawodnicy, którzy mają kompletnie inne priorytety. Do tej grupy zalicza się z pewnością Breel Embolo, szwajcarski napastnik Borussii Moenchengladbach.

23-latek uznał, że ważniejszy od przestrzegania protokołu bezpieczeństwa związanego z COVID-19 będzie udział w imprezie. Szwajcar brał udział w „domówce” wraz z 22 innymi osobami. Jakby tego było mało, gdy do drzwi zapukała policja, Embolo postanowił… przez dach uciec do innego mieszkania. Informacje te z czasem potwierdzili niemieccy funkcjonariusze.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia

Piłkarz za swoje nierozważne zachowanie zapłaci ogromną karę. Klub z Moenchengladbach nałożył bowiem na niego grzywnę w wysokości 200 tysięcy euro! - Swoim bezmyślnym i niewłaściwym zachowaniem Embolo naruszył zasady, które obecnie obowiązują wszystkich w naszym kraju. Ich przestrzeganie jest warunkiem koniecznym dla nas, jako klubu rywalizującego w Bundeslidze – nie przebierał w słowach dyrektor sportowy klubu, Max Eberl.

Zlatan Ibrahimović nasłuchał się STRASZLIWYCH OBELG. Nie wytrzymał, obrażał MAMĘ rywala

Kara, którą nałożył na 23-latka klub jest rekordową w historii Borussii Moenchengladbach. Zespół z Nadrenii w ostatnich tygodniach zasłynął z surowego karania swoich piłkarzy. Niedawno 150 tysięcy euro musiał zapłacić Marcus Thuram, który podczas meczu ligowego przeciwko TSG Hoffenheim. Teraz jego niechlubny rekord pobił Embolo.

Raków gotowy do walki o tytuł? Marek Papszun zdradzi plany wicelidera Ekstraklasy

Breel Embolo urodził się w Kamerunie, posiada jednak obywatelstwo szwajcarskie i to właśnie ten kraj reprezentuje. W reprezentacji narodowej wystąpił 38-krotnie, strzelając 4 bramki. Jest wychowankiem BSC Old Boys, skąd w młodym wieku trafił do FC Basel. Następnie reprezentował także barwy Schalke 04, skąd w lipcu 2019 roku trafił do Borussii Moenchengladbach. Jego bilans w bieżącym sezonie to 21 meczów, 4 gole i 3 asysty.

Najnowsze