Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: East News Robert Lewandowski

Bundesliga: Najpiękniejsze gole sezonu. Jest bramka Lewandowskiego! [WIDEO]

2017-12-25 17:20

Przerwa świąteczno-noworoczna to czas na pierwsze podsumowania trwającego sezonu 2017/2018. Oficjalny kanał Bundeligi na Youtubie opublikował wideo z najpiękniejszymi jak na razie bramkami tych rozgrywek. I w tym doborowym towarzystwie znalazł się oczywiście Robert Lewandowski! A konkretnie jego efektowne trafienie w meczu z Werderem Brema.

Koniec roku i zimowa przerwa w rozgrywkach to w wielu krajach czas na pierwsze podsumowania trwającego sezonu. Nie inaczej jest w przypadku Bundesligi. W tym wypadku nie chodzi jednak o oceny poszczególnych zawodników czy przewidywania dotyczące ostatecznego układu tabeli, a o najładniejsze jak na razie bramki tych rozgrywek. Oficjalny profil ligi na Youtube stworzył wideo z osiemnastoma napiękniejszymi trafieniami - po jednym na każdy klub. I jak nietrudno się domyślić reprezentantem Bayernu Monachium w tym zestawieniu był Robert Lewandowski.

W tym sezonie Polak strzelił już piętnaście goli (o dwa więcej od drugiego w klasyfikacji najskuteczniejszych Pierre'a-Emericka Aubameyanga), dlatego też było w czym wybierać. Jednak autorzy filmiku wybrali jego bramkę w meczu z Werderem Brema (2:0 dla Bayernu).

Większość z trafień, które można zobaczyć na poniższym materiale, to efektowne strzały zza pola karnego czy dalszej odległości. Tymczasem w przypadku Lewandowskiego to niesamowity kunszt techniczny. Po podaniu ze skrzydła kapitan reprezentacji Polski uderzył krzyżakiem i nie dał najmniejszych szans zaskoczonemu bramkarzowi. A który z goli waszym zdaniem jest najpiękniejszy?

ZOBACZ: Lewandowski siódmy w plebiscycie na najlepszego piłkarza roku