Głowny rywal Lewandowskiego może zmienić ligę! Co z rywalizacją o króla strzelców?

2020-01-15 8:58 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Obecny sezon Bundesligi upływa m.in. pod znakiem zaciętej walki o koronę króla strzelców. Znakomita forma Roberta Lewandowskiego nie pozwala mu jednak na zdystansowanie wszystkich rywali, gdyż po piętach depcze mu snajper RB Lipsk, Timo Werner. Według niemieckego "Sky", sieci na Niemca zarzucił Real Madryt. Czy to oznacza, że Polakowi ubędzie rywal?

Wszyscy fani futbolu doskonale wiedzą, jakie rzeczy wyczynia Lewandowski w aktualnym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski w pierwszej części rozgrywek był nie do powstrzymania zarówno w Bundeslidze, jak i w Lidze Mistrzów. W zmaganiach krajowych zdobył 19 bramek i choć to o aż 8 więcej od zamykającego podium klasyfikacji strzelców Rouwena Henningsa z Fortuny Dusseldorf, to także tylko jedno trafienie przewagi od Timo Wernera.

Nic więc dziwnego, że wzrok na Niemca zwrócił Real Madryt. "Królewscy" poszukują wzmocnień do ataku pod kątem rywalizacji z Karimem Benzemą, gdyż ich letni transfer, Luka Jović, jak dotąd jest całkowitym niewypałem. Według "Sky", madrytczycy mają być w stanie zapłacić ekipie z Lipska 60 mln euro - tyle bowiem latem wyniesie klauzula odejścia piłkarza z jego obecnego zespołu.

Doniesienia medialne dotyczą zatem ewentualnego ruchu transferowego w przerwie między sezonami. Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby Lewandowski i Werner zmierzyli się w wyścigu o koronę króla strzelców do końca aktualnych rozgrywek. Starcie snajperów zapowiada się bardzo pasjonująco!

Najnowsze