Krzysztof Piątek

Autor: AP PHOTO Krzysztof Piątek

Gol Krzysztofa Piątka w Bundeslidze! Polak uratował remis w meczu RB Lipsk - Hertha Berlin [WIDEO]

2020-05-27 20:29

Krzysztof Piątek bohaterem Herthy Berlin. Polski napastnik strzelił gola z rzutu karnego i w ten sposób uratował drużynie punkt (2:2) w wyjazdowym starciu z RB Lipsk w 28. kolejce Bundesligi. To druga bramka naszego kadrowicza w lidze niemieckiej.

Napastnik reprezentacji Polski dołączył do Herthy Berlin w zimowym oknie transferowym. Przyszedł z AC Milan. Pierwsze trafienie w Bundeslidze zaliczył z Fortuną Duesseldorf. Ostatnio jednak nasz rodak nie miał powodów do zadowolenia, bo trener Bruno Labbadia nie wystawiał go w pierwszym składzie.

Piękny gest Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec wsparli walkę z koronawirusem

W meczu z RB Lipsk ponownie Polak był zmiennikiem. Na boisku pojawił się w 71. minucie. Wszedł w miejsce Vladimira Daridy. To był dobry ruch ze strony niemieckiego szkoleniowca, że dał szansę naszemu piłkarzowi. Bo to właśnie on w 82. w minucie uratował drużynie punkt. Wykorzystał rzut karny. Faulowany był Matheus Cunha. Lipsk kończył spotkanie w osłabieniu. Po godzinie gry czerwona kartkę ujrzał Marcel Halstenberg.

Kibice APELUJĄ do Łukasza Piszczka: Wracaj do kadry! Co na to piłkarz?

Coraz wiesz o Bundeslidze? Szybki sprawdzian z ligi niemieckiej?