Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Bayern lepszy od Herthy w śnieżycycy! Aktywny Piątek, Lewandowski ZMARNOWAŁ karnego

2021-02-05 21:55

Tylko jedna bramka padła w meczu Bundesligi pomiędzy Herthą Berlin a Bayernem Monachium - zdobył ją skrzydłowy mistrzów Niemiec, Kinglsey Coman. W pierwszej połowie aktywny był polski napastnik berlińczyków, Krzysztof Piątek, ale potrafił pokonać Manuela Neuera. Doskonałą okazję ku temu miał z kolei Robert Lewandowski, ale doznał on uczucia, którego miał prawo nie pamiętać - po raz pierwszych od ponad dwóch lat zmarnował rzut karny!

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:1 (0:1)

Bramka: Coman 21'

Żółte kartki: Darida 41', Khedira 90+2' - Pavard 31'

Hertha: Jarstein - Pekarik, Stark, Torunarigha (46' Aldrete), Mittlestadt - Ascacibar (81' Khedira), Tousart - Lukebakio (81' Leckie), Darida (55' Guendouzi), Cunha - Piątek (63' Radonjić)

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Hernandez - Sane (73' Costa), Mueller, Kimmich, Gnabry (73' Tolisso), Coman (86' Chuopo-Moting) - Lewandowski

Bayern Monachium - Hertha Berlin

KONIEC MECZU

Po naprawdę ciekawym widowisku, aktywnej pierwszej połowie Krzysztofa Piątka, ale też zmarnowanym rzucie karnym Roberta Lewandowskiego, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe 1:0 Herthę Berlin!

Serdecznie dziękujemy już za uwagę.

90+2'

Jeszcze żółta kartka dla Samiego Khediry.

90'

Trzy minuty doliczone.

86'

Jeszcze Chuopo-Moting za Comana.

84'

Cunha z kolejną próbą, ale goście wybijają piłkę z własnego pola karnego.

81'

Sami Khedira debiutuje w barwach Herhty Berlin! Mistrz świata z 2014 roku wraca do gry.

79'

Kolejny spalony - tym razem złapany na nim Lukebakio.

76'

Berlińczycy mają ostatni kwadrans, aby coś zmienić. Dążą do tego bardzo ambitnie!

73'

Costa i Tolisso za Sane i Gnabry'ego.

72'

Alaba świetnie główkuje w obronie.

71'

Hertha nie odpuszcza i liczy na zmianę wyniku - to widać!

69'

Guendouzi! Rezerwowy Herthy spod linii końcowej, świetnie Neuer.

66'

Radonjić ponownie złapany na spalonym.

64'

Radonjić już z golem! Ale ze spalonego.

63'

Piątek zmieniony przez Radonjicia. Dobra pierwsza połowa Polaka, w drugiej odsłonie raczej niewidoczny.

61'

Lewandowski uprzedzony przed strzałem głową.

58'

Druga odsłona z pewnością dużo spokojniejsza niż pierwsza - przynajmniej póki co.

53'

50'

Sane na spalonym po podaniu Kimmicha.

49'

Śnieżyca nieco zelżała, potyczka toczy się już w spokojniejszych warunkach atmosferycznych.

46'

Alderete wchodzi, Torunarigha schodzi - taka roszada w Herthcie, zaczynamy drugą połowę!

PRZERWA

Aktywny Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski z pudłem z rzutu karnego - działo się w pierwszej odsłonie, czekamy na drugą!

45+2'

Torunarigha potrzebował chwili przerwy po zderzeniu z Sane.

45+1'

Neuer wypuścił ekspresowo Lewandowskiego, ten oddał strzał głową, zdążył przed Jarsteinem, ale piłka minęła bramkę!

45'

Neuer z małymi problemami, ale broni strzał Lukebakio!

44'

Rzut wolny z dobrej pozycji dla berlińczyków.

41'

Darida z żółtą kartką.

40'

Berlińczycy zachowują czujność w defensywie.

38'

36'

Odrobinę spokojniejszy fragment spotkania.

33'

Ponownie gola szukał Piątek, ale tym razem nie zdołał nawet oddać strzału.

31'

Żółtą kartką za faul ukarany Pavard.

25'

Bayern wyraźnie rozjuszony słabszym początkiem jest już na prowadzeniu i kontroluje losy spotkania.

23'

21'

GOOOOOOOOOOL! BAYERN!

Coman oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie przelobowała Jarsteina i zatrzepotała w siatce!

21'

Kolejna próba Krzysztofa Piątka! Ale pewnie Manuel Neuer.

19'

17'

Tu już powinno być kilka goli, świetny, szybki mecz!

14'

Świetny mecz dziś w Berlinie! Teraz Neuer kapitalnie broni strzał Piątka z okolic linii pola karnego.

12'

JARSTEIN BRONI STRZAŁ LEWANDOWSKIEGO!!!

Polak podszedł do piłki w swoim stylu, ale golkiper świetnie wyczuł jego intencje i sparował piłkę do boku!

10'

Jarstein podcina Sane, rzut karny dla Bayernu! Będzie strzelał Lewandowski!

6'

Strzał Piątka, ale Polak był na spalonym.

5'

Teraz doskonała okazja Bayernu!

Ależ żywy mecz. Sane świetnie wpadł w pole karne i oddał strzał, znakomicie jednak broni Jarstein.

3'

Lukebakio!!!

Zawodnik Herthy stanął oko w oko z Neuerem, ale Niemiec kapitalnie wygrał ten pojedynek!

1'

Zaczynamy!

Lada chwila pierwszy gwizdek sędziego.

Zespoły wybiegają na murawę w totalnej śnieżycy.

Potyczka została przeniesiona z 20:30 na 20:00, jako że monachijczycy bezpośrednio po jej zakończeniu wylatują do Kataru na Klubowe Misrzostwa Świata.

Pojedynek będzie rozgrywany w dość trudnej, śnieżnej aurze.

Dziś w Berlinie od początku zagrają dwaj polscy napastnicy - Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski! Który z nich będzie górą? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 20:00.

Faworytem starcia polskich napastników na stadionie w Berlinie bez wątpinia jest Robert Lewandowski. Polski snajper bije rekord za rekordem i nie zamierza zatrzymywać się także i w starciu poprzedzającym wylot jego ekipy na Klubowe Mistrzostwa Świata w Katarze. Ale Krzysztof Piątek oraz jego Hertha Berlin nie mają niczego do starcenia - mogą zaryzykować, a nawet jeżeli poniosą porażkę, to niejako będzie ona wkalkulowana. Na Olympiastadion szykują się wielkie emocje z Polakami w roli głównej i to nas cieszy!

Super Raport 05.02 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator, PiS oraz dr Michał Sutkowski - prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)