Koniec marzeń Piątka o EURO 2021?! Wstrząsająca diagnoza!

Krzysztof Piątek
Autor: East News Krzysztof Piątek

Uraz, którego podczas środowego spotkania przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen Krzysztof Piątek od początku nie wyglądał najlepiej. Choć sam zawodnik starał się pozostawać optymistą to trzeba było brać pod uwagę także najczarniejszy scenariusz. Ten niestety dla polskiego napastnika ziścił się. Hertha Berlin w oficjalnym komunikacie poinformowała, że 25-latek doznał złamania kostki i sezon dla niego właśnie się skończył. Urodzony w Dzierżoniowie snajper rozpocznie teraz walkę z czasem o to, aby być gotowym na mistrzostwa Europy.

Piątek w spotkaniu przeciwko Schalke wytrzymał na murawie niespełna godzinę. Z powodu urazu kostki szkoleniowiec Pal Dardai zmuszony był przedwcześnie ściągnąć swojego asa z boiska. 25-latek opuszczał plac gry z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Niestety, ziścił się najbardziej pesymistyczny scenariusz. Hertha Berlin w oficjalny komunikacie poinformowała, że reprezentant Polski doznał złamania kostki i w tym sezonie już nie zagra. „Koniec sezonu dla @pjona9official. Czwartkowe badania wykazały, że nasz napastnik złamał kostkę w meczu z Schalke i w pozostałych meczach tego sezonu pozostanie niedostępny. Wracaj do zdrowia, Kris!” – czytamy w oświadczeniu.

Jak na razie nie wiadomo, ile może potrwać przerwa w grze snajpera "Starej Damy". Jedno jest pewne - 25-latka nie ujrzymy już w tym sezonie na boiskach Bundesligi. Pod ogromnym znakiem zapytania stanął także występ "Piony" na zbliżających się mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni pierwszy mecz fazy grupowej przeciwko Słowacji rozgrają 14. czerwca. Już 24. maja rozpocznie się jednak zgrupowanie kadry w Opalenicy. Urodzony w Dzierżoniowie napastnik rozpoczął więc walkę z czasem, aby mimo wszystko zdążyć wyleczyć uraz.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze