Krzysztof Piątek

Autor: East News Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek odpalił rewolwery! Dwa gole Polaka w derbach Berlina [WIDEO]

2020-12-05 3:17

Taki występ był mu potrzebny. Krzysztof Piątek został bohaterem w derbach Berlina. Reprezentant Polski zagrał tak, że znów mógł zaprezentować swoją cieszynkę. Zrobił to dwa razy i dzięki naszemu rodakowi Hertha pokonała 3:1 Union w meczu 10. kolejki Bundesligi.

Derby Berlina Krzysztof Piątek rozpoczął w roli rezerwowego. To spotkanie nie układało sie po myśli gospodarzy. Już po dwudziestu minutach Hertha przegrywała. Bramkę dla Unionu zdobył Nigeryjczyk Taiwo Awoniyi. Tyle, że za moment czerwoną kartkę otrzymał pomocnik gości Robert Andrich. Niemiec w walce o piłkę brutalnie sfaulował Lucasa Tousarta. Francuz został kopnięty w głowę. Cała sytuacja wyglądała przerażająco. Zobaczcie na filmie poniżej. Mimo gry w przewadze Hertha przed przerwą nie zdołała strzelić gola.

Przed drugą połową trener Bruno Labbadia dokonał dwóch zmian. Jednym z nowych graczy był Krzysztof Piątek. Najpierw Peter Pekarik doprowadził do wyrównania. A potem bohaterem był już napastnik reprezentacji Polski. W ciągu trzech minut dwa razy pokonał bramkarza Unionu. W pierwszej sytuacji asystował Javairo Dilrosun, który dośrodkował z lewej strony na pole karne. Piłkę przejął nasz rodak. Odwrócił się i strzelił lewą nogę. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do bramki strzeżonej przez Andreasa Luthe. Drugie trafienie były efektowne. Piłka odbiła się jeszcze przed golkiperem Unionu. To był trzeci gol polskiego napastnika w tym sezonie. Dla Herthy to trzecia wygrana w obecnej edycji. Zobaczcie jak do tego doszło.