Krzysztof Piątek, Hertha Berlin

Autor: East News Krzysztof Piątek, Hertha Berlin

Krzysztof Piątek wrócił na boisko! Polak nie będzie jednak pamiętał tego najlepiej

2021-09-25 19:50

Krzysztof Piątek to jeden z pechowców, którego kontuzja wykluczyła ze startu na Euro 2020. Polski napastnik złamał kostkę pod koniec poprzedniego sezonu i musiał pauzować przez wiele miesięcy. W sobotnim meczu Herthy Berlin z RB Lipsk 25 września Polak w końcu wrócił do gry! Niestety dla niego, Hertha została w tym meczu zmiażdżona przez rywala.

Po ponad czterech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją do gry wrócił Krzysztof Piątek. Polski piłkarz Herthy Berlin pojawił się boisku w końcówce wyjazdowego meczu 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy z RB Lipsk. Jego zespół przegrał aż 0:6. Piątek doznał w maju urazu stawu skokowego, który wykluczył go z udziału w mistrzostwach Europy. Kontuzja była na tyle poważna, że konieczna była operacja.

Powrót Arkadiusza Milika wciąż się przedłuża. Polak znów poza kadrą zespołu, niepokojące wieści

Powrót Piątka, katastrofa Herthy Berlin

W sobotę 26-letni napastnik wszedł na boisko w 83. minucie, gdy zastąpił Suata Serdara. Wówczas Hertha już przegrywała 0:6. Wcześniej, bo w 46. minucie, w stołecznej drużynie pojawił się Dennis Jastrzembski. Piątek został powołany przez selekcjonera Paulo Sousę na zbliżające się mecze eliminacji mistrzostw świata z San Marino (9 października w Warszawie) i Albanią (12 października w Tiranie). Hertha zajmuje w tabeli 11. miejsce. Prowadzi Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Obrońcy tytułu już w piątek pokonali na wyjeździe beniaminka Greuther Fuerth 3:1.

Koszmarna wpadka Tomasza Hajty, po której hejterzy mu nie wybaczą. Trudno uwierzyć, że mógł się tak pomylić!