Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund

Autor: East News Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek jednym z bohaterów Borussii! Szalony mecz w Dortmundzie [WIDEO]

2018-03-12 8:58

Kibice tłumnie zgromadzeni na Signal Iduna Park w Dortmundzie długo jeszcze pamiętać będą niedzielne spotkanie, w którym Borussia podejmowała Eintracht Frankfurt. Jeszcze w 92. minucie wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2, ale wtedy dał o sobie znać duet Łukasz Piszczek - Michy Batshuayi. W jednej z ostatnich akcji meczu Polak asystował, a Belg trafił do siatki zapewniając swojej ekipie trzy punkty.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Borussią a Eintrachtem budziło sporo emocji, bo przed 26. kolejką spotkań Bundesligi obie drużyny miały po 42 punkty. Remis nie urządzał praktycznie żadnej z nich, bo wtedy zajmujące drugie miejsce Schalke 04 odjechałoby w walce o wicemistrzostwo Niemiec. Nic więc dziwnego, że od pierwszej minuty na Signal Iduna Park oglądaliśmy fantastyczne widowisko.

Strzelanie zaczęło się już w pierwszych piętnastu minutach gry, kiedy to do własnej bramki trafił obrońca gości Marco Russ. Na kolejne gole przyszło nam czekać aż do ostatniego kwadransa, ale ci, którzy wytrzymali na stadionie czy przed telewizorami, narzekać nie mogli. Najpierw Eintrach wyrównał za sprawą Luki Jovicia, ale dosłownie po chwili Borussii prowadzenie dał niezawodny w rundzie wiosennej Michy Batshuayi. Belg zdobył swojego czwartego ligowego gola, ale goście pokazali charakter i zagrali do końca.

W 91. minucie po ładnej akcji prawym skrzydłem do siatki z najbliższej odległości trafił Danny Blum i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Ale Borussia nie zamierzała na to pozwolić. W jednej z ostatnich akcji meczu błysnął Łukasz Piszczek, który zagrał sytuacyjną piłkę w pole karne. Piłkarze z Frankfurtu zaspali i nie zdążyli założyć pułapki ofsajdowej, a do futbolówki dopadł Batshuayi, który pięknym wolejen w okienko zagwarantował swojej drużynie trzy punkty.

Piszczek po meczu przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi wrócił do pierwszego składu Borussii i walnie przyczynił się do zwycięstwa. Po 26 kolejkach BVB jest na trzecim miejscu w tabeli ze stratą jednego "oczka" do drugiego Schalke. Po mistrzostwo pewnie zmierza Bayern Monachium, który ma już 20 punktów przewagi nad wiceliderem. Eintrach w wyniku tej porażki spadł na piąte miejsce premiowane grą w fazie grupowej Ligi Europy.

WYNIKI SE.PL - sprawdź wyniki interesujących cię spotkań.