Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski podczas w meczu Wolfsburg - Bayern Monachium 0-2

Mainz zatrzymało Lewandowskiego. Duża wpadka Bayernu Monachium w Bundeslidze

2016-03-02 23:18

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał na Allianz Arena z FSV Mainz 1:2. Tym razem Robert Lewandowski nie pomógł Bawarczykom, a jedynego gola dla gospodarzy zdobył Arjen Robben. Mimo porażki ekipa Pepa Guardioli wciąż jest niezagrożonym liderem Bundesligi, ale taka wpadka przed niedzielnym klasykiem przeciwko Borussii Dortmund powinna pobudzić piłkarzy z Monachium.

Bawarczycy oczywiście mieli przewagę i to zdecydowaną. Długo i mozolnie konstruowali akcje, grali dokładnie tak, jak do tego przyzwyczaili za kadencji Pepa Guardioli. Tyle że tym razem setki podań na połowie przeciwnika nie przynosiły żadnego efektu. Najpierw do siatki trafił Samperio z Mainz, już w drugiej połowie wyrównał Robben.

SEKSOWNA siostra Arturo Vidala. Co za WDZIĘKI! [GALERIA]

Kiedy Bayern szaleńczo atakował, w 86. minucie gola na 2:1 strzelił Cordoba. Robert Lewandowski zagrał cały mecz. Dużo walczył, przepychał się z obrońcami rywali, którzy jednak doskonale go kryli i Polak został zastopowany. Co ciekawe, po raz pierwszy po wyjściu z więzienia mecz ze stadionu Allianz Arena oglądał były prezydent Bayernu Uli Hoeness.

Kolejne ligowe spotkanie Bayernu już w najbliższą sobotę. Bawarczycy jadą na Signal Iduna Park, by tam zmierzyć się z wiceliderem Bundesligi, czyli Borussią Dortmund. Początek spotkania o godz. 18:30, a Sport.se.pl już teraz zaprasza na relację na żywo z "Der Klassiker"!