Bójka kibiców

i

Autor: screen/twitter.com

Porażające sceny

Na Zachodzie sobie nie poradzili. Niemieccy kibole urządzili prawdziwe piekło, wojna na ulicach

2023-05-17 22:45

Mimo że powszechnie uważa się, że ekscesy kibicowskie na zachodzie Europy są już zupełnie przeszłością, to niekiedy dochodzi do dużych indcydentów. Na ulicach Monachium doszło do bójki między fanami TSV 1860 a Bayernu i były to sceny, które przypominały prawdziwą, uliczną bitwę. Opinia publiczna w Niemczech nie jest w stanie w to uwierzyć.

Mimo że kibice TSV 1860 i fani Bayernu za sobą nie przepadają, to w piłkarskich Niemczech raczej nieczęsto dochodzi do przemocy na ulicach, to niestety, fani dwóch zwaśnionych, monachijskich ekip dali o sobie znać i urządzili sobie bijatykę na ulicach stolicy Bawarii. Media są wstrząśniete - takich scen nie widziano tam od bardzo dawna.

Zgroza w Monachium. Kibice urządzili sobie prawdziwą wojnę

Według informacji niemieckich mediów, atak rozpoczęli kibice Bayernu, którzy przyczaili się na fanów TSV wracających w meczu wyjazdowego w 3. lidze. Szybko rozpętała się bójka, której przebieg uchwyciły kamery. 

-  Uliczna wojna wśród piłkarskich osób była zaplanowana. Wiele osób miało maski na twarzach, niektórzy mieli ze sobą narzędzia do uderzenia. Kibice Bayernu, aby nie dać się zidentyfikować, założyli białe koszulki - cytuje "Bilda" Przegląd Sportowy.

Służby już zaczęły śledztwo w sprawie, ale jak na razie poszukują większej ilości informacji.

- Nie jest jeszcze jasne, kto kogo zaatakował. Policja nie zatrzymała jeszcze żadnych podejrzanych. Nie wiadomo też, ile osób zostało rannych. Nadal szukamy świadków i nagrań wideo z wieczoru 

Najnowsze