Rafał Gikiewicz

i

Autor: Cyfra Sport Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz zgarnia zaszczyty

Polski bramkarz pochwalił się zupełnie niepiłkarską nagrodą. Biją mu brawo Polacy i Niemcy

2022-10-02 9:43

FC Augsburg w niedzielę o godz. 17.30 zagra w Gelsenkirchen spotkanie z miejscowym beniaminkiem Bundesligi. Między słupkami bawarskiej ekipy zapewne po raz kolejny pojawi się Rafał Gikiewicz. Pochodzący z Olsztyna golkiper jest jedną z fundamentalnych postaci swej drużyny. Ma spory udział w tym, że – po nie najlepszym starcie – jego zespół wyrwał się z dołu tabeli i w tym momencie plasuje się w środku ligowej stawki.

W dwóch kolejkach poprzedzających reprezentacyjną przerwę to właśnie Gikiewicz był bohaterem swej drużyny. W potyczce w Bremie obronił rzut karny podyktowany do Werderu w doliczonym czasie gry, dzięki czemu goście utrzymali prowadzenie 1:0 do końcowego gwizdka. Tydzień później Polak wspiął się na absolutne wyżyny bramkarskiej sztuki, zachowując czyste konto w meczu z mistrzem kraju, Bayernem! Zebrał po tym występie nie tylko znakomite noty, ale i bezpośrednie pochwały od monachijczyków.

Gikiewicz uwielbiany jest przez fanów Augsburga, duże emocje budzi natomiast w Polsce. Przy okazji każdych niemal reprezentacyjnych nominacji – podobnie było oczywiście przed wrześniowymi spotkaniami Ligi Narodów – liczba ekspertów „podpowiadających” selekcjonerowi sięgnięcie po tego zawodnika jest równa tym, którzy taki pomysł odrzucają. Sam Czesław Michniewicz nie wykluczył całkowicie takiego ruchu – w sytuacji, w której z kadrowego obiegu wypadłby (na przykład na skutek kontuzji) któryś z doświadczonych bramkarzy, a więc Wojciech Szczęsny lub Łukasz Skorupski.

Sam Rafał Gikiewicz najwyraźniej temat powołania do Biało-Czerwonych już zamknął. W przeddzień spotkania z Schalke, wspomnianego na wstępie, podzielił się z kibicami radością z otrzymania nagrody zupełnie niepiłkarskiej. „Zostałem dziś wyróżniony w kategorii „Wybitny Polak w Niemczech za 2022” Dziękuje fundacji „Teraz Polska” i Polskiemu Instytutowi w Düsseldorfie” - pochwalił się na swym koncie w mediach społecznościowych

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, której głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami.

Sonda
Czy Rafał Gikiewicz przydałby się reprezentacji Polski?
Lewandowski nie zatrzymał się do kibica! "Robert proszę!" l Futbologia Przemka Ofiary
Najnowsze