Krzysztof Piątek

Autor: East News Krzysztof Piątek

Przełamanie Krzysztofa Piątka! Hertha bliżej utrzymania [WIDEO]

2021-05-06 19:24

Hertha Berlin z Krzysztofem Piątkiem ekspresowo nadrabia ligowe zaległości. Podopieczni Pala Dardaia z powodu licznych zakażeń koronawirusem zmuszeni byli przełożyć trzy spotkania ligowe. Oznacza to, że w ciągu 19 dni będą musieli rozegrać aż sześć spotkań. W pierwszym z nich „Stara Dama” zremisowała na wyjeździe z FSV Mainz (1:1), a fatalnym pudłem popisał się Krzysztof Piątek, który nie trafił do siatki z trzech metrów! Reprezentant Polski zrehabilitował się jednak w starciu z SC Freiburg, otwierając wynik spotkania.

Piłkarze z Berlina do domowego spotkania z Freiburgiem przystępowali w mieszanych nastrojach. Z jednej strony wciąż znajdowali się w strefie spadkowej. Z drugiej jednak czwartkowe zwycięstwo sprawiłoby, że podopieczni Pala Dardaia znaleźliby się na bezpiecznej pozycji, mając wciąż jeden dodatkowy mecz w zapasie. Ewentualne zwycięstwo byłoby tym cenniejsze, że dla „Starej Damy” jest to dopiero drugi z sześciu spotkań, które będą zmuszeni rozegrać w ciągu niespełna trzech tygodni.

Czy Krzysztof Piątek powinien pojechać na EURO 2020?

Spotkanie z Freiburgiem w podstawowym składzie rozpoczął Krzysztof Piątek, który bardzo szybko odwdzięczył się węgierskiemu szkoleniowcowi za zaufanie. Polak już w 13. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając tym samym swoją 7. ligową bramkę w tym sezonie. 25-latek okazał się najprzytomniejszy w polu karnym gości i jako pierwszy dopadł do odbitego przez golkipera strzału Jordana Torunarighi. Polski napastnik wyprzedził defensorów rywali i płaskim, technicznym strzałem trafił do siatki. Dziewięć minut później wynik podwyższył Petr Pekarik i berlińczycy są na najlepszej drodze, aby sięgnąć po komplet punktów.