Erling Haaland

i

Autor: AP PHOTO Erling Haaland

Przełomowe wieści w sprawie Erlinga Haalanda! Klamka zapadła. Szykuje się wielki transfer

2022-05-09 12:24

Kiedy tylko o Erlingu Haalandzie zrobiło się głośno, kiedy jeszcze reprezentował barwy Red Bull Salzburg wielu ekspertów piłkarskich twierdziło, że Borussia Dortmund to tylko przystanek na drodze Norwega to jednego z największych klubów na świecie. Wszystko wskazuje na to, że ten scenariusz niebawem się spełni. Jak się okazuje, już niebawem Haaland może zasilić szeregi wielokrotnego mistrza Anglii, a wszystko ma być już gotowe.

Obecnie Erling Haaland jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym i niemal pewne wydaje się, że Borussia Dortmund nie będzie w stanie utrzymać go w swoich szeregach. Norweski napastnik tylko w tym sezonie strzelił łącznie 28 bramek, w 29. meczach we wszystkich rozgrywkach, a jego dobrą dyspozycję zatrzymała kontuzja. Nie zmienia to jednak faktu, że największe kluby na świecie stale próbują go pozyskać, bowiem pomimo zaledwie 21 lat na karku. Haaland wyceniany jest przez portal Tranfermarkt.de na kwotę 150 mln euro. Dla porównania, Kylian Mbappe wyceniany jest na zaledwie 10 mln euro więcej. Jak się okazuje, Erling Haaland już niebawem może założyć barwy nowego zespołu, bo jak informuje David Ornstein, dziennikarz "The Athletic", transfer Norwega jest już niemalże przesądzony i nowym miejscem zamieszkania Haalanda ma być Manchester.

Ojciec Lukasa Podolskiego nie mógł już tego dłużej ukrywać! Dopiero po latach opowiedział o wielkim poświęceniu, tak wyglądało życie jego rodziny

Sonda
Czy Erling Haaland powinien odchodzić z Borussii Dortmund?
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Transfer Erlinga Haalanda na ostatniej prostej! Norweg ma trafić do Manchesteru, przełomowe doniesienia

Od kiedy tylko Erling Haaland zaczął fenomenalnie się prezentować w barwach Red Bull Salzburg, na Norwegu oczy zawiesiły największe światowe marki, w tym również Manchester City i wydaje się, że to właśnie klub z Etihad Stadium wygra wyścig o podpis młodego piłkarza. "The Citizens" nie wystraszyły nawet ogromne koszty, jakie będą wiązać się z tą transakcją, wliczając w to piekielnie wysoką pensję dla samego piłkarza, prowizję dla agenta oraz samą kwotę odstępnego, jaką trzeba będzie zapłacić Borussii Dortmund. Umowa Haalanda z BVB wygasa bowiem dopiero w czerwcu 2024 roku. Według najnowszych doniesień, ten ruch został już jednak uzgodniony i ma zostać ogłoszony w ciągu kolejnych dni. 

NIE PRZEGAP: Marcelina Ziętek była o włos od wpadki! Tym razem pokazała naprawdę sporo. Gorące zdjęcie w bikini trafiło do sieci

Najnowsze