Puchar Niemiec: VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3. Bawarska maszyna pogoniła Wilki

2015-10-27 23:34

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3 w Pucharze Niemiec. To miało być wielkie widowisko, ale szybko zrobiła się gra do jednej bramki. Podopieczni Pepa Guardioli włączyli szósty bieg już na starcie spotkania, wyjaśniając kwestię awansu do kolejnej rundy jeszcze przed przerwą. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut, jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Puchar Niemiec: VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3. "Wilki" z Volkswagen Arena ostrzyły sobie zęby na pojedynek z drużyną Pepa Guardiola, ale szybko musiały zapomnieć o wybornej uczcie. Maszyna z Monachium narzuciła niesamowite tempo od pierwszego gwizdka i nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. Gospodarzy napoczął Douglas Costa potężną bombą z ponad 20. metrów.

Puchar Niemiec: Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg

Dwa kolejne gole to dzieła autorstwa Thomasa Muellera, Oprócz świetnej dyspozycji strzeleckiej Niemca warto zwrócić uwagę na dwie inne rzeczy. Kapitalne zawody rozegrał lewy obrońca Bayernu David Alaba, który dwukrotnie asystował przy tych trafieniach. Należy także docenić postawę Roberta Lewandowskiego.

Polak, choć bramki dziś nie zdobył, był niezwykle pożyteczny dla zespołu. W polu karnym cały czas absorbował uwagę obrońców Wolfsburga, przez co Mueller mógł bawić się w polu karnym. Nikt go nie pilnował. Przed końcowym gwizdkiem bramkę na otarcie łez dla gospodarzy zdobył Andre Schurrle.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium NA ŻYWO: Transmisja w TV i ONLINE

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3
Bramki: Schurrle 90 - Costa 15, Mueller 20, 34

Wolfsburg: Benaglio - Trasch (25. Arnold), Naldo, Dante, Rodriguez - Guilavogui, Gustavo, Vieirinha (70. Jung), Draxler (65. Schurrle), Caliguiri - Dost

Bayern: Neuer - Martinez, Boateng, Lahm, Alaba - Thiago, Alonso (70. Vidal) - Coman (67. Robben), Mueller (78. Rafinha), Costa - Lewandowski

Żółte kartki: Coman, Alonso, Naldo