Rafał Gikiewicz

i

Autor: Cyfrasport Rafał Gikiewicz

Mocne słowa w kierunku Polaka!

Rafał Gikiewicz pod ostrzałem hejtu w Niemczech. Rywal zaatakował go w mocnych słowach, "Zachował się jak dziecko w przedszkolu"

2023-03-05 9:04

Rafał Gikiewicz znalazł się pod ostrzałem opinii publicznej w Niemczech. Bramkarz Augsburga wzbudził kontrowersje w trakcie meczu swojego klubu przeciwko Werderowi Brema i wdał się w polemikę z kibicami bremeńczyków. Zachowanie polskiego bramkarza w ostrych słowach zostało skomentowane przez kapitana drużyny rywali, Marco Friedla, który stwierdził, że Polak "zachował się jak dziecko w przedszkolu".

Rafał Gikiewicz bardzo mocno zareagował tuż po meczu swojego Augsburga z Werderem Brema. Bramkarz, którego wymienia się w kontekście powołania do reprezentacji Polski, był przez całe spotkanie wygwizdywany i prowokowany przez kibiców z Bremy. Tuż po ostatnim gwizdku, Polak odwrócił się do fanów Werderu i zareagował na ich zaczepki przyłożeniem palca do ucha. To zachowanie bardzo podzieliło piłkarskie Niemcy, a piłkarze Werderu, zaczęli atakować bramkarza. 

Gikiewicz wzbudził kontrowersje. Kapitan Werderu Brema ostro o Polaku

- To samo było po pierwszym meczu. Ok, wygrali, ale po końcowym gwizdku znów widziałem piłkarzy, którzy prowokowali naszych kibiców. Jesteśmy w Bundeslidze, a nie na przyjęciu urodzinowym dla dzieci. To normalne, że kibice gwiżdżą. Gestykulowanie w ich kierunku to zachowanie dziecka z przedszkola - grzmiał kapitan Werderu Marco Friedl.

Sam Gikiewicz nie ukrywa jednak, że ma dość obrażania przez kibiców w Bundeslidze i zamierza podjąć dość dosadne kroki.

- Drażni mnie, że moja rodzina jest obrażana przez ludzi z Bremy na Twitterze i Instagramie. Jeżeli po meczu dostanę pogróżki, to kilka osób otrzyma wezwanie do sądu - mówił polski bramkarz.

Rok Wojny: Jan Tomaszewski
Sonda
Czy lubisz Rafała Gikiewicza i jego zachowania?
Najnowsze