Bayern Monachium - RB Lips

Autor: Xinhua News/East News Bayern Monachium - RB Lips

Co za gole Lewandowskiego! Bayern Monachium w podwójnej koronie

2019-05-25 22:03

Trudno stwierdzić, kto w dzisiejszym finale Pucharu Niemiec był lepszy - sam Robert Lewandowski, czy jednak Bayern Monachium jako drużyna. Polak dwoma golami przypieczętował zdobycie DFB-Pokal w sezonie 2018/2019 - i zrobił to w naprawdę niezłym stylu!

RB Lipsk - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
Bramki: 29', 86' Lewandowski, 78' Coman

Żółte kartki: Upamecano - Lewandowski

RB Lipsk: Gulacsi - Halstenberg, Orban (71' Upamecano), Konate (82' Haidara), Klostermann - Kampl, Adams (65' Laimer) - Forsberg, Sabitzer - Poulsen - Werner

Bayern Monachium: Neuer - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba - Alcantara, Javi Martinez (65' Tolisso) - Gnabry (73' Robben), Mueller, Coman (87' Ribery) - Lewandowski

W sobotnim finale Pucharu Niemiec, Bayern Monachium zmierzył się z RB Lipsk. Wbrew pozorom i końcowemu wynikowi, to ci drudzy przede wszystkim atakowali w pierwszych fragmentach meczu. Działo się tak do 29. minuty, gdy fenomenalną główką popisał się Robert Lewandowski!

Od tego momentu, to Bayern zaczął przeważać i tworzył sobie kolejne sytuacje. Po meczu mogło być jeszcze w pierwszej połowie, ale kolejni zawodnicy marnowali znakomite okazje. Z linii bramkowej piłkę po strzale Comana wybił Konate, później z kilku metrów w bramkarza trafił Lewandowski.

Do przerwy było tylko 1:0, choć mogło być dużo wyżej. Bawarczycy po przerwie udowodnili swoją klasę. Do siatki w końcu trafił Francuz, a w samej końcówce wynik na 3:0 ustalił Robert Lewandowski, który tym samym został królem strzelców rozgrywek.

Na Olympiastadion, po raz ostatni w karierze, w barwach Bayernu zagrali Franck Ribery i Arjen Robben, którzy po latach kończą piękną historię z klubem z Allianz Arena. Bayern kończy sezon w podwójnej koronie, a Robert Lewandowski z piątym sezonem z rzędu ze strzelonymi co najmniej 40 bramkami!