RB Lipsk

i

Autor: East News RB Lipsk

RB Lipsk znalazł następcę Nagelsmanna. Odrzucił ofertę z wielkiego klubu i chce trafić do Niemiec!

2021-04-29 10:02

Spore poruszenie wywołała w ostatnich dniach sprawa „transferu” Juliana Nagelsmanna z RB Lipsk do Bayernu Monachium. Młody szkoleniowiec zdecydował się ostatecznie na odejście z Lipska i od 1. lipca będzie odpowiedzialny za wyniki drużyny z Robertem Lewandowskim w składzie. Odkąd pewne stało się przejście 33-latka do stolicy Bawarii, jego obecny wciąż klub musiał gorączkowo rozglądać się za następcą. Jak poinformował „Kicker”, poszukiwania zakończyły się sukcesem.

O przejściu Nagelsmanna do Bayernu spekulowało się od czasu gdy swoją decyzję o opuszczeniu klubu z Bawarii ogłosił aktualny szkoleniowiec monachijczyków, Hans-Dieter Flick. Proces negocjacyjny pomiędzy oboma klubami trwał kilkanaście dni, gdyż działacze z Lipska nie byli skorzy do oddania trenera, z którym wiązali ogromne nadzieje na przyszłość. Ostatecznie obie strony osiągnęły jednak porozumienie, a Bayern zapłacił za pozyskanie Nagelsmanna aż 25 milionów euro.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Następca z Salzburga

Niemiecki magazyn „Kicker” poinformował, że klub z Lipska bardzo szybko osiągnął porozumienie z następcą Juliana Nagelsmanna. Ma nim zostać obecny szkoleniowiec innego klubu spod szyldu Red Bulla – Amerykanin Jesse Marsch z RB Salzburg. 47-latek jest związany z projektem RB od 2015 roku, a w przeszłości miał już także okazję pracować w Lipsku. Marsch prowadził bowiem najpierw New York Red Bulls, a następnie pełnił w klubie z Lipska funkcję asystenta Ralfa Rangnicka. Salzburg objął natomiast w 2019 roku.

Odrzucił Tottenham

Wyżej wymienione źródło informuje, że Lipsk nie był jedynym klubem chcącym ściągnąć w swoje szeregi Marscha. Rzekomo jego zatrudnienie bardzo mocno sondował także Eintracht Frankfurt. Co więcej, usługami 47-latka żywo zainteresowany był także Tottenham, który wciąż szuka menedżera mogącego zastąpić zwolnionego niedawno Jose Mourinho. Amerykański szkoleniowiec odrzucił jednak obie te oferty, jest bowiem zdecydowany na pracę w Lipsku.

Sonda
Czy Julian Nagelsmann to dobry trener dla Bayernu?

W ostatnim czasie prowadzony przez Marscha RB Salzburg nie ma sobie równych w Austrii. Piłkarze z Salzburga w ubiegłym sezonie wywalczyli zarówno mistrzostwo jak i puchar Austrii. W obecnych rozgrywkach mają ogromne szanse na powtórzenie tego wyczynu. W lidze podopieczni 47-latka mają 8 punktów przewagi nad drugim Rapidem Wiedeń, w krajowym pucharze czeka ich już tylko finał z LASK Linz.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze