Robert Lewandowski cieszynka

Autor: EastNes Robert Lewandowski cieszy się z gola ze swoją wyjątkową celebracją

Robert Lewandowski coraz bliżej legend. Sam stał się jednym z najlepszych strzelców Bawarczyków

2019-04-04 8:14

Bayern Monachium miał w środę ogromne problemy, aby w ćwierćfinale Pucharu Niemiec rozprawić się z o wiele niżej notowanym rywalem. Heidenheim postawiło mistrzowi Niemiec naprawdę trudne warunki. Zbawcą Bawarczyków okazał się Robert Lewandowski, który po wejściu z ławki rezerwowych zdobył dwie bramki i dał swojej drużynie awans. Dzięki tym trafieniom Polak wskoczył na podium w klasyfikacji strzelców Bayernu.

Potyczka z drugoligowym zespołem miała być jedynie formalnością dla monachijczyków oraz przetarciem przed najważniejszym meczem sezonu. W najbliższy weekend dojdzie bowiem do rywalizacji Bayernu z Borussią Dortmund. To spotkanie, w przypadku zwycięstwa BVB, może przesądzić o losach mistrzowskiego tytułu. Kibice z Monachium mogą mieć powody do obaw.

Na tle Heidenheim Bayern wyglądał przeciętnie. Do przerwy przegrywała nawet 1:2. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Lewandowski, który walnie przyczynił się do uniknięcia kolejnego blamażu w tym sezonie, zdobywając dwie bramki. Dla kapitana reprezentacji Polski były to trafienia numer 183 i 184 w barwach klubu z Bawarii. Dzięki temu Lewy wskoczył na podium klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Bayernu.

Polak ma tyle samo trafień, co Thomas Mueller. Przed obecnie grającymi piłkarzami są już jedynie legendy Bawarczyków. Niewykluczone, że Lewandowski zdoła jeszcze przeskoczyć w tym zestawieniu Karla-Heinze Rummenigge. Niemiec zdobył dla Bayernu 217 bramek. Niedościgniony jest natomiast Gerd Mueller. Jego rezultat może przetrwać jeszcze dekady. Napastnik zdobył w barwach monachijskiego zespołu aż 508 goli.