Robert Lewandowski dostał CIOS od Bayernu Monachium. Po tym porównaniu będzie WKURZONY!

2020-10-31 13:19 JWa, PAP
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest obecnie największą gwiazdą Bayernu Monachium i nikt nie ma co do tego wątpliwości. Kibice bardzo cenią umiejętności Polaka i jego wkład w kolejne sukcesy ekipy z Bawarii. Jednak szefowie czasami decydują się na słowa, po których kapitan reprezentacji Polski może poczuć się rozczarowany. Uli Hoeness postanowił zestawić "Lewego" z legendą i wypomniał naszemu rodakowi znaczącą różnicę.

Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness uważa, że Robert Lewandowski jest znakomitym napastnikiem, ale nie ma takiego strzeleckiego instynktu, jak legendarny Gerd Mueller. Polak próbuje poprawić rekord niemieckiego piłkarza w liczbie goli w sezonie. W minionych rozgrywkach kapitan reprezentacji Polski został pierwszym piłkarzem od ponad 40 lat, który uzyskał 34 bramki w sezonie. Ostatnio udało się to Dieterowi Muellerowi z FC Koeln w 1976/77. Rekordzistą jest Gerd Mueller, który pięć lat wcześniej zdobył 40 goli. I właśnie ten rekord od kilku lat próbuje poprawić Lewandowski. - "Lewy" to z pewnością znakomity napastnik, może nawet się zdarzyć, że strzeli więcej goli w jednym sezonie niż Mueller, ale on nie zdobywa goli klatką piersiową, kolanem, barkiem. Nie ma takiego instynktu, którym dysponował Gerd - powiedział Hoeness w stacji radiowej "Muenchner Merkur".

SZOKUJĄCA decyzja Bayernu. Zrobili to Lewandowskiemu po raz pierwszy od dwóch lat! Trudno w to uwierzyć!

- Pamiętam, że jemu było wszystko jedno, w jaki sposób piłka znajdzie się w siatce. Robert trafia najczęściej nogą, gdy dobrze przymierzy. A Gerd czasami tak strzelał, że piłka zatrzymywała się tuż za linią - wspominał honorowy prezes bawarskiego klubu.

Robert Lewandowski pozował do zwykłego ZDJĘCIA. Czujni fani wypatrzyli PRZEŁOMOWĄ ZMIANĘ

Od początku kariery na niemieckich boiskach Lewandowski zdobył 246 bramek. Jest trzeci w klasyfikacji wszech czasów i "goni" Klausa Fischera - 268. Lider Mueller jest na razie poza zasięgiem - 365 goli.

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski
Najnowsze