Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Lewandowski jak MASZYNA! Polak z kolejnymi golami w Bundeslidze! Jest nie do zatrzymania [WIDEO]

2021-03-20 16:00

Niewiele czasu potrzebował Robert Lewandowski, aby postawić kolejny krok do pobicia rekordu Gerda Muellera. Napastnik Bayernu Monachium już w 18. minucie spotkania z VfB Stuttgart strzelił gola i dał swojemu zespołowi prowadzenie, a chwilę później raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Dzięki tym trafieniom Lewandowski został drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi. Przed nim jest już jedynie legendarny Gerd Mueller.

Jeśli ktoś myślał, że ubiegły sezon Roberta Lewandowskiego był wyjątkowy, bardzo szybko musiał zweryfikować swoje osądy. Bo to co robi Polak w obecnych rozgrywkach, przerasta wszelkie oczekiwania. Napastnik Bayernu Monachium przyzwyczaił nas do tego, że bije kolejne rekordy, ale niebawem może stać się największą legendą Bundesligi. Bo rekord Gerda Muellera i 40 bramek w jednym sezonie ma na wyciągnięcie ręki. W spotkaniu ze Stuttgartem już w pierwszej połowie dołożył 33. i 34. bramkę w obecnych rozgrywkach. Lewandowski najpierw wykorzystał mocne wstrzelenie piłki z lewej strony pola karnego przez Serge'a Gnabry'ego i uprzedził obrońcę dokładając stopę, a następnie po dośrodkowaniu pokonał bramkarza rywali głową. Bayern w 25. minucie prowadził ze Stuttgartem już 3:0, choć po czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa, gospodarze grali w osłabieniu.

Bayern - Stuttgart RELACJA NA ŻYWO: CO TU SIĘ DZIEJE! Lewandowski z dwoma golami, Bayern wysoko prowadzi!