Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Lewandowski znów zachwyca świat, hat-trick Polaka w meczu ze Stuttgartem! Bayern miażdży mimo gry w osłabieniu

2021-03-20 17:21

Bayern Monachium był dziś bezlitosny dla VfB Stuttgart. Nic nie zapowiadało wydarzeń jakich byliśmy świadkami w to sobotnie popołudnie. Mimo gry w osłabieniu przez zdecydowaną większość spotkania podopieczni Hansiego Flicka rozbili swoich rywali aż 4:0! Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Robert Lewandowski, który zdobył aż trzy gole i znacznie zbliżył się do rekordu Gerda Muellera!

W piątkowy wieczór RB Lipsk rozprawił się z Arminią Bielefeld zwyciężając 1:0, co oznaczało, że znów tracił do prowadzącego w lidze Bayernu Monachium tylko punkt. To zaś sprawiało, że Bayern musiał wygrać spotkanie ze Stuttgartem, aby przed bezpośrednim starciem z RB Lipsk być w bardziej komfortowej sytuacji. Oczywiście "Die Roten" byli faworytami tego spotkania, ale ich dzisiejsza gra to był prawdziwy koncert.

Lewandowski jak MASZYNA! Polak z kolejnymi golami w Bundeslidze! Jest nie do zatrzymania [WIDEO]

Spotkanie nie zaczęło się dla Bayernu najlepiej. Podopieczni Hansiego Flicka nie tworzyli sobie wielu okazji do zdobycia bramki w pierwszych minutach spotkania, a już w 12. minucie stało się coś, co mogło kompletnie pokrzyżować plany Bawarczyków na to spotkanie - Alphonso Davies został wyrzucony z boiska za bardzo ostry faul na Endo i od tej pory Bayern musiał radzić sobie w dziesiątkę.

To, co miało osłabić zespół, podziałało jednak niczym płachta na byka. W ciągu sześciu minut Bayern Monachium znokautował swojego rywala, zdobywając bramki w 18., 22. i 23. minucie spotkania! Dwie z nich były autorstwa Roberta Lewandowskiego, który dziś wykorzystywał prawie każdą okazję. Pod koniec pierwszej połowy Robert Lewandowski dobił jeszcze rywali, trafiając w 39. minucie i kompletując hat-tricka.

ZACHWYTY nad grą Lewandowskiego. "To jest talizman Bayernu"

Druga część spotkania nie była już tak emocjonująca. Bayern mądrze bronił się przed grającym w przewadze Stuttgartem i wciąż niezwykle groźnie kontrował. Robert Lewandowski mógł w tym meczu zdobyć cztery bramki, ale w jednej z akcji fatalnie spudłował, stoją ledwie kilkanaście metrów przed bramką bez opieki żadnego z obrońców. W 70. minucie Hansi Flick postanowił dać odpocząć swojemu najlepszemu strzelcowi i zdjął go z boiska.

Ostatecznie w drugiej połowie nie oglądaliśmy żadnych goli, więc cały mecz zakończył się wynikiem 4:0. Bayern Monachium wykonał zadanie i przed starciem z RB Lipsk wypracował sobie przewagę czterech punktów na rywalem. Robertowi Lewandowskiemu brakuje natomiast już tylko 5 bramek, aby dogonić legendarnego Gerda Muellera w liczbie goli strzelonych w jednym sezonie Bundesligi.

Jak maszyna, ale.... Tego rekordu Lewandowski nie pobije?!

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 4:0 (4:0)

Bramki: 18', 23', 39' Lewandowski, 22' Gnabry

Kartki: Żółte: 37' Boateng - 61' Castro 86' Kempf | Czerwone: 12' Davies

Bayern: Neuer - Pavard, Suele, Boateng, Davies - Goretzka, Alaba - Sane (83' Musiala), Mueller (83' Martinez), Gnabry (60' Coman) - Lewandowski (70' Choupo-Moting)

Stuttgart: Kobel - Mavropanos, Anton, Kempf - Wamangituka (35' Klimowicz), Castro (76' Didavi), Endo (76' Karazor), Ahamada (46' Forster), Sosa (46' Gonzalez) - Kalajdzić, Coulibaly

Bayern Monachium - VfB Stuttgart

Początek meczu o godz. 15:30.

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Bayern Monachium - VfB Stuttgart! Spotkanie powinno rozpocząć się za ok. 15 minut.

Bayern znów czuje na plecach oddech RB Lipsk, które wygrało swoje spotkanie i ma teraz tylko punkt straty do liderów z Bawarii. Jeśli "Die Roten" chcą odskoczyć rywalowi, muszą dziś wygrać ze Stuttgartem.

W takim składzie mecz rozpoczną gospodarze, Robert Lewandowski oczywiście zagra od pierwszej minuty!

Tak z kolei dzisiejszy mecz rozpoczną goście.

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę, za kilka minut zaczynamy!

1'

Zaczęli!

1'

Pierwszy atak Stuttgartu, ale podanie Wamangituki spod linii końcowej nie znalazło adresata.

2'

Teraz z lewej strony próbował dogrywać Coulibaly, ale obrońcy wybijają piłkę na aut.

3'

Goście mieli rzut rożny, jednak dośrodkowanie Castro zdołał przeciąć jeden z obrońców Bayernu. Gospodarze przy piłce.

4'

Ahamada strzelał z ok. 30 metrów, ale uderzył bardzo słabo i Neuer zacznie od bramki.

5'

W końcu odpowiedź Bayernu, ale dośrodkowanie Goretzki z głębi pola było bardzo niecelne.

7'

Bayern na razie nie potrafi stworzyć żadnej okazji strzeleckiej, ale podopieczni Hansiego Flicka zdają się coraz bardziej rozpędzać.

9'

I jest pierwsza dobra okazja Bayernu! Goretzka otrzymał dobre podanie przed polem karnym, wpadł w szesnastkę i uderzył po długim rogu, jednak piłka minęła słupek bramki Kobela!

10'

Wamangituka znów urwał się prawą stroną, dograł przed bramkę, ale Kalajdzić nie zdołał dobrze opanować piłki i oddać dobrego strzału!

11'

Davies walczył o piłkę z Endo i stanął na nodze rywala, za co ogląda żółtą kartkę.

12'

CZERWONA KARTKA! Sędzia skorzystał z VAR-u i uznał, że wejście Daviesa było tak agresywne, że kwalifikuje się do czerwonej kartki. Kanadyjczyk wyrzucony z boiska już w 12. minucie meczu!

14'

Dośrodkowanie Sosy, Kalajdzić uderza głową, ale Neuer zdołał obronić!

16'

Kolejne dośrodkowanie Sosy z lewej strony, ale tym razem obrońcy wybijają piłkę.

18'

GOOOOOOL! TAK TO ON! ROBERT LEWANDOWSKI!

18'

Gnabry urwał się lewą stroną, dograł płasko w pole karne, a tam czekał już Lewandowski, który czubkiem buta wbija piłkę do bramki!

20'

Mimo gry w osłabieniu Bayern zdołał wypracować sobie okazję strzelecką. Gospodarzom z każdą minutą będzie jednak coraz ciężej.

22'

GOL GOL GOL! GNABRY! STUTTGART JEST BEZRADNY!

23'

Mueller, Sane i Gnabry wymienili ze sobą kilka podań z pierwszej piłki, aż obrońcy Stuttgartu nie wiedzieli co się dzieje i Gnabry płaskim strzałem pokonuje Kobela!

23'

GOOOOOOOL BAYERN PROWADZI 3:0! LEWY Z DRUGĄ BRAMKĄ!

24'

To jest totalny szok dla Stuttgartu! Mueller otrzymuje piłkę z prawej strony, dogrywa górą do Lewego, a niepilnowany Polak bez problemu głową pokonuje Kobela!

27'

Stuttgart podszedł pod bramkę Bayernu, ale dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje na głowie pierwszego obrońcy.

28'

Bayern ruszył z kolejną kontrą, ale tym razem Sane nie zdołał celnie dograć piłki przed bramkę Stuttgartu i padła ona łupem Kobela.

30'

Przypomnijmy, że od 12. minuty Bayern gra bez Daviesa, który zobaczył czerwoną kartkę. To, co podopieczni Hansiego Flicka robią grając w osłabieniu, jest niesamowite.

31'

Wamangituka znów próbował uciekać prawą stroną, ale Alaba dobrze wypchnął rywala za linię końcową. Niestety, pomocnik Stuttgartu potrzebuje pomocy medycznej, ponieważ doznał urazu w trakcie tej akcji.

34'

Niestety, Wamangituka nie jest w stanie kontynuować gry i musi opuścić murawę.

35'

Wamangituka zmieniony przez Klimowicza.

36'

Bayern znów w ataku, Lewandowski rozgrywa piłkę z Sane na prawej stronie, ale Sosa dobrze wraca i wybija piłkę na aut.

37'

Boateng nieprzepisowo zatrzymuje Kalajdzicia i ogląda za to żółtą kartkę. Słusznie, bo to był groźny atak gości.

39'

GOOOOOOL! HAT-TRICK LEWEGO!!!

39'

Szybka kontra Bayernu, Sane zagrywa do Goretzki, ten od razu podaje Lewandowskiemu, który z kilku metrów, lewą nogą pakuje piłkę do siatki!

42'

Stuttgart jest kompletnie bezradny w tym meczu, mimo że grają w przewadze! To jest trudne do pojęcia.

44'

Robert Lewandowski walczy o piłkę i niestety fauluje rywala. Polak nie zgadza się z decyzją sędziego, ale nie ma racji.

45'

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części spotkania.

45 + 1'

Chaos w polu karnym Bayernu, ale akcja Stuttgartu nie kończy się strzałem.

45 + 2'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

PRZERWA

Takiego przebiegu meczu nie spodziewał się chyba nikt! Bayern w pierwszych minutach nie tworzył sobie wielu okazji do zdobycia bramki, ale wszystko zmieniło się gdy... stracili jednego zawodnika! w 12. minucie Alphonso Davies obejrzał czerwoną kartkę, a już 6 minut później Lewandowski wyprowadził Bayern na prowadzenie. Okazało się, że to był dopiero początek, ponieważ do końca pierwszej połowy Bayern wbił jeszcze trzy gole, z czego dwa także były autorstwem Roberta Lewandowskiego.

PRZERWA

Tutaj możecie obejrzeć pierwsze dwie bramki naszego napastnika, zaś poniżej znajdziecie gola nr 3!

PRZERWA

Piłkarze wracają na murawę, za chwilę początek drugiej połowy!

46'

Gramy!

46'

Stuttgart od początku drugiej połowy z dwoma zmianami - Gonzalez i Forster zmienili Sosę i Ahamadę.

48'

Stuttgart stara się od razu przenieść pod bramkę Bayernu, ale na razie bez skutku.

50'

Napór Stuttgartu przynosi jednak pewne efekty - Bayern na razie nie jest w stanie wyjść ze swojej połowy.

52'

Niklas Suele przejął piłkę, ruszył na połowę rywala i dotarł przed pole karne, gdzie zdecydował się na strzał! Niestety, swoją indywidualną akcję zakończył on niecelnym uderzeniem.

53'

Świetna okazja Stuttgartu, piłka dograna przed bramkę Bayernu, ale Kalajdzić znów trafia w Neuera!

55'

Boateng zagrywa ręką na ok. 18. metrze przed swoją bramką. Będzie dobra okazja dla Stuttgartu na zdobycie bramki!

56'

Castro trafił w mur, po chwili próbował jeszcze Klimowicz, ale także został zablokowany.

58'

Dośrodkowanie Castro na dalszy słupek, piłka zostaje zgrana przed bramkę, ale tam czeka na nią już Neuer, który pewnie łapie futbolówkę.

60'

Kontra Bayernu, Mueller zagrywa do Gnabry'ego, który mimo że miał dużo miejsca, to nie zdołał obrócić się w kierunku bramki i stracił piłkę! To mogła być zabójcza kontra gospodarzy!

60'

To była ostatnia akcja Gnabry'ego w tym meczu, zostaje zmieniony przez Comana.

61'

Castro ogląda żółtą kartkę za wybicie piłki po gwizdku sędziego.

63'

Fatalne pudło Lewego! Polak dostaje piłkę na 10. metrze przed bramką, nie miał przy sobie żadnego obrońcy i... uderza ponad bramką! To powinien być gol!

66'

Klimowicz uderza z ponad 30. metrów, ale prosto w środek bramki, gdzie czeka na nią Neuer.

68'

Bayern coraz bardziej stara się oszczędzać siły w tym spotkaniu, ale Stuttgart nie potrafi tego wykorzystać.

70'

Niestety, jak nietrudno było się domyśleć, Robert Lewandowski schodzi z murawy. Zastępuje go Choupo-Moting.

72'

Gra w osłabieniu z pewnością robi swoje, więc trener Bayernu musi oszczędzać najlepszego swojego napastnika.

73'

Dośrodkowanie w pole karne Bayernu, ale obrońcy znów dobrze sobie radzą w powietrzu.

75'

Dobra akcja Bayernu, Mueller dogrywa w z prawej strony w pole karne Stuttgartu, ale strzał głową Choupo-Motinga nie zaskoczył Kobela.

76'

Podwójna zmiana w Stuttgarcie: wchodzą Karazor i Didavi, schodzą Endo i Castro.

79'

Goretzka zagrywa w pole karne do Choupo-Motinga, który ogrywa Mavropanosa, ale znów jego strzał jest niecelny!

81'

Mueller walczył przy linii bocznej z Didavim i ostatecznie to zawodnik Bayernu wyszedł z tego starcia górą.

83'

Jeszcze podwójna zmiana w Bayernie - Musiala i Martinez zastępują Sane i Muellera.

85'

Dośrodkowanie Gonzaleza z lewej strony, ale Neuer jest bardzo czujny i przechwytuje futbolówkę.

88'

Bayern utrzymuje się przy piłce, a Stuttgart wygląda na zespół, który pogodził się nie tylko z porażką, ale także z zakończeniem meczu bez strzelonej bramki.

90'

Pavard z kilkunastu metrów uderza bez przyjęcia, jednak trafia wprost w Kobela!

90'

KONIEC MECZU!

KONIEC MECZU

Sędzia postanowił nie przedłużać spotkania ani o minutę i zagwizdał po raz ostatni. Bayern Monachium wygrywa ze Stuttgartem aż 4:0, mimo że grał w osłabieniu już od 12. minuty! Bohaterem spotkania bez wątpienia został Robert Lewandowski, który zdobył dziś trzy bramki!

To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl. Do zobaczenia!