Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

Przed hitem Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski odzyska strzelecki wigor? To dlatego jego liczby są dużo gorsze

2023-11-28 19:21

W tym sezonie Robert Lewandowski strzelił tylko jednego gola na początku zmagań w grupie Ligi Mistrzów. Ostatnio wrócił do zdrowia po kontuzji, której nabawił się w meczu z Porto. Dziś as Barcelony będzie miał okazję poprawić bramkowy dorobek właśnie w starciu z wicemistrzem Portugalii w 5. kolejce Champions League. Były kadrowicz Jerzy Dudek wierzy w to, że polski snajper odzyska strzelecki wigor.

Jest na dobrej drodze, zaraz się rozkręci

Po wyleczeniu urazu Robert Lewandowski strzelił trzy gole: dwa w lidze hiszpańskiej i jednego w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Łotwą. - Robert czuje sam, że jego osiągnięcia powinny być znacznie lepsze - powiedział Jerzy Dudek w rozmowie z "Super Expressem". - Mam nadzieję, że jest na dobrej drodze, że zaraz się rozkręci. Jednak strzelone gole w lidze hiszpańskiej, jak i w kadrze pokazują , że nie jest z nim aż tak bardzo źle, jak to niektórzy oceniają. Komentarze biorą się stąd, że przez lata przyzwyczajał nas do innych statystyk. To jest dla niego najtrudniejszy czas. Wcześniej nie miał takich okresów, gdzie miał kontuzje i musiał zmagać się z różnego rodzaju problemami. Dlatego jego liczby są teraz dużo gorsze niż poprzednio - stwierdził.

Marcin Bułka w pogoni za rekordem we Francji. Statystyki nie kłamią, to musi zrobić bramkarz Nicei

Barcelona nie jest na swoim optymalnym poziomie

Były reprezentant Polski zastanawiał się, dlaczego ostatnio Lewandowski nie jest tak skuteczny jak dawniej. - Barcelona nie jest na swoim optymalnym poziomie - analizował Dudek. - Podobnie jak reprezentacja Polski, w której jest czwarty selekcjoner w ciągu dwóch lat. Ta niestabilność powoduje, że gra „Lewego” jest niezadowalająca, że ma wahania formy. Trzeba spojrzeć także na postawę zespołu, bo to także przekłada się później na jego skuteczność. Barcelona też ma kilka kontuzji w zespole. To wszystko ma wpływ na brak stabilizacji formy naszego snajpera - dodał byłby bramkarz drużyny narodowej.

Co za forma hiszpańskiej gwiazdy lidera! Erik Exposito prowadzi Śląsk po tytuł?

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Sonda
Czy Robert Lewandowski ponownie wywalczy koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej?
ROBERT LEWANDOWSKI GORZKO ANALIZUJE MECZ Z CZECHAMI. PADŁO PYTANIE O BARAŻE
Jerzy Dudek

i

Autor: Cyfrasport Jerzy Dudek
Najnowsze