Trener Wolfsburga Oliver Glasner dla SE o Bartoszu Białku: To nowy Haaland? On ma swój styl! [WYWIAD]

2021-01-22 6:54 Rozmawiał Jerzy Chwałek
Bartosz Białek
Autor: Cyfrasport Bartosz Białek

Niespełna 20-letni Bartosz Białek coraz śmielej poczyna sobie w barwach VfL Wolfsburg. W meczu przeciwko Mainz (2:0) strzelił swojego drugiego gola w Bundeslidze wchodząc na boisko z ławki. Jego drużyna zajmuje wysokie 5. miejsce w lidze, a Polak zbiera coraz lepsze oceny i recenzje. - Zrobił  naprawdę duże postępy. Nie porównuje go do Lewandowskiego ani do Haalanda, bo on jest sobą i ma własny styl - mówi „Super Expressowi” trener Wolfsburga, Austriak Oliver Glasner (47 l.).

Super Express: - Jest pan zadowolony z pierwszych miesięcy pobytu Bartosza Białka w Wolfsburgu?

Oliver Glasner: - Jestem bardzo usatysfakcjonowany z jego postępów i rozwoju, co odzwierciedlają coraz dłuższe występy na boisku. Zaczynał od minutowych epizodów, a później przebywał dłużej na boisku, włącznie z jednym występem w podstawowym składzie w meczu ligowym. 

To on zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Jasny znak, jest coraz bliżej!

- Jakie są jego słabsze strony i nad czym musi pracować szczególnie mocno?

- Pamiętajmy, że przyszedł do nas nie mając jeszcze 19 lat i Wolfsburg  jest jego pierwszym klubem poza Polską. W takiej sytuacji należy dać zawodnikowi czas na osiedlenie się, poznanie ludzi, kultury i wszystkiego co jest w nowym kraju. Równolegle przyswajamy Bartoszowi filozofię gry naszego zespołu. Tempo gry w Bundeslidze jest wyższe niż w polskiej lidze, dlatego twierdzę, że robi on duże postępy.

- W Niemczech media nazwały Białka ”mini Lewandowskim”. A pan porówna go do Roberta Lewandowskiego czy bardziej do Erlinga Haalanda, z racji trochę podobnych warunków fizycznych?

- Nie zastanawiam się nad takimi porównaniami. Białek jest sobą i ma własny styl. Warunki fizyczne i predyspozycje ma bardzo dobre, żeby zaistnieć a nawet zrobić dużą karierę w Bundeslidze. Niemniej czeka go bardzo dużo ciężkiej pracy.

Robert Lewandowski zainwestował w ROLNICTWO! Jest przekonany, że to murowany sukces!

- Jaki jest pana TOP 3 napastników w Bundeslidze.

-Na pierwszym miejscu Robert Lewandowski, a za nim Erling Haaland i Wout Weghorst (napastnik VfL Wolfsburg -red.) 

- Białek jest chyba pierwszym zawodnikiem z Polski którego pan trenuje, ale jako piłkarz grał pan z Andrzejem Lesiakiem w SV Ried i to chyba w razem w linii obrony?

- To prawda. Ale wcześniej w tym samym klubie grałem z innymi piłkarzami z Polski i dobrze pamiętam ich nazwiska – Węgrzyn, Śliwowski, Berensztajn i Rząsa. Niestety, z żadnym z nich nie mam już kontaktu.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia
Najnowsze