Lewandowski ponownie przeszedł do historii! Rekord Cristiano Ronaldo wisi na włosku, Bayern znowu gromi

2021-12-14 20:29

Wtorkowy mecz VfB Stuttgart z Bayernem Monachium zapowiadał się jako przedostatnia szansa Roberta Lewandowskiego na poprawienie fantastycznego dorobku strzeleckiego w 2021 r. Polski napastnik zapewnił już sobie trzecie miejsce w historii, ale wciąż może pobić najlepszy wynik Cristiano Ronaldo. Tym bardziej, że mimo pewnych problemów, "Lewy" dwukrotnie pokonał Floriana Muellera! Oznacza to 42 gole w meczach Bundesligi w tym roku, czym wyrównał legendarny wynik Gerda Muellera, a także 68 bramek łącznie. 33-latkowi brakuje tylko jednego trafienia do najlepszego osiągnięcia "CR7", a przy okazji Lewandowski strzelił polskiego gola nr 1000 w niemieckiej ekstraklasie! Bayern rozgromił VfB Stuttgart aż 5:0, a przed Polakiem jeszcze ostatni mecz w tym roku.

VfB Stuttgart - Bayern Monachium 0:5 (0:1)

Bramki: Gnabry (40', 53', 74'), Lewandowski (69', 72')

Kartki: Karazor - Davies

Stuttgart: F. Mueller - Mavropanos, Anton, Kempf - Karazor - Coulibaly (63', Silas), Endo, Mangala (75', Faghir), Ito - Forster (63', Fuhrich), Marmoush (84', Tibidi)

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Hernandez, Davies (78', Richards) - Roca (75', Tillman), Musiala - Gnabry (75', Nianzou), T. Mueller (78', Cuisance), Coman (27', Sane) - Lewandowski

Czy Robert Lewandowski pobije wyczyn Cristiano Ronaldo?

Początek meczu nie zapowiadał takiego pogromu. Bayern nie potrafił stworzyć sobie wyśmienitych okazji, ale Serge Gnabry w 40. minucie zapewnił mistrzom Niemiec prowadzenie do przerwy. Boisko w Stuttgarcie pozostawiało wiele do życzenia, a Robert Lewandowski przez dłuższą część spotkania męczył się z murawą i agresją rywali. Do 69. minuty wydawało się, że Bawarczycy będą musieli wymęczyć zwycięstwo, na które ciężko pracowali, a drugi gol Gnabry'ego z 53. minuty niemal je przypieczętował. Wtedy zaczęło się jednak Lewandowski show.

Kapitan reprezentacji Polski w fantastycznym stylu przyjął piłkę klatką piersiową, wyprzedził sprintem ostatniego obrońcę i przelobował interweniującego bramkarza. "Lewy" strzelił w ten sposób polskiego gola nr 1000 w Bundeslidze, a także rozpoczął pogoń za rekordami Gerda Muellera i Cristiano Ronaldo. Już po trzech minutach 33-latek wpisał się na listę strzelców po raz drugi, gdy idealnie wykończył perfekcyjne podanie Gnabry'ego! Niemiec nieco przyćmił występ Polaka, gdyż w 74. minucie ustalił wynik na 5:0 i skompletował hat-tricka. Nie zmienia to jednak tego, iż dublet Lewandowskiego zrównał go z "Der Bomberem" w liczbie goli strzelonych w Bundeslidze w kalendarzowym roku (42), a przed ostatnim spotkaniem Bayernu w 2021 r. [przeciwko VfL Wolfsburg - przyp.red.] może on śmiało myśleć o pobiciu Ronaldo. Na ten moment ma już 68 trafień w tym roku, a genialny Portugalczyk w swoim najlepszym okresie pokonał bramkarzy 69 razy. Wszystko wyjaśni się już w piątek, a poniżej możecie sprawdzić naszą relację na żywo z meczu VfB Stuttgart - Bayern Monachium:

VfB Stuttgart - Bayern Monachium

Lewandowski strzelił w tym roku 42 gole w Bundeslidze i 68 bramek łącznie - wyrównał legendarny wyczyn Gerda Muellera z lat 70. i zbliżył się na jedno trafienie do 2. miejsca strzeleckiego w historii, zajmowanego przez Cristiano Ronaldo. Przed nim ostatni występ w tym roku przeciwko VfL Wolfsburg, na który już zapraszamy! Dziękujemy za śledzenie relacji z meczu z VfB Stuttgart!

90'

KONIEC MECZU! Sędzia nie przedłużał cierpień Stuttgartu i zakończył spotkanie równo z 90. minutą!

88'

W tak wspaniałym stylu Lewandowski strzelił polskiego gola nr 1000 w Bundeslidze i zbliżył się do wyniku Ronaldo.

84'

Zmiana w Stuttgarcie: Tibidi za Marmousha.

83'

SŁUPEK LEWANDOWSKIEGO! Ależ było blisko wyrównania wyniku Cristiano Ronaldo!

81'

Okazja Faghira, ale jego strzał z pola karnego nie leciał nawet w bramkę Neuera.

79'

Strzał Musiali z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka bramki F. Muellera.

78'

Ostatnie zmiany w Bayernie: Cuisance za Muellera i Richards za Daviesa. Po wznowieniu gry bramkarz Stuttgartu dwukrotnie bronił w polu karnym po strzałach Sane.

Roszada także u gospodarzy: Faghir za Mangalę

75'

Zmiany w Bayernie: Nianzou za Gnabry'ego i Tillman za Rocę.

74'

GOOOOL! Hat-trick Gnabry'ego! Mueller wrzucał z prawej strony sprzed linii końcowej, bramkarz Stuttgartu niepewnie interweniował i Gnabry dobił piłkę z 5 m do pustej bramki.

72'

GOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI! Wyrównany rekord Gerda Muellera z liczbą strzelonych goli w roku kalendarzowym i gol nr 68 "Lewego" w 2021 roku! Idealne wykończenie perfekcyjnej piłki z prawego skrzydła od Gnabry'ego!

70'

Tym razem Lewandowski rozszerzył do Sane w polu karnym, ale strzał Niemca został zablokowany wślizgiem.

69'

GOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI! CO ZA WYKOŃCZENIE! Został sam na sam z ostatnim obrońcą, przyjął piłkę klatką piersiową, wyprzedził go w sprincie i przelobował interweniującego bramkarza!

67'

Mocny strzał Sane zza pola karnego poleciał wysoko nad bramką F. Muellera.

65'

Dobra akcja Bayernu, ale strzał Musiali z pola karnego został zablokowany przez Mavropanosa. Piłka odbiła się blisko Lewandowskiego, ale Polak nie miał szans dojść do dobitki.

64'

Pierwsza żółta kartka w sezonie dla Karazora.

63'

Ależ pudło Forstera! Otrzymał fantastyczne prostopadłe podanie górą za plecy obrońców, ale fatalnie dołożył prawą nogę do kozłującej piłki. Zmiany w Stuttgarcie: Fuhrich za Forstera i Silas za Coulibaly'ego.

60'

Świetny rajd Lewandowskiego, ale jego wrzutka z lewej strony została wyblokowana. Później bramkarz Stuttgartu niepewnie łapał piłkę i niemal skończyło się to dobitką Thomasa Muellera do pustej bramki, ale jeden z obrońców wybił futbolówkę.

58'

W odpowiedzi Marmoush spróbował z dystansu, ale Egipcjanin nie uderzył najlepiej. Po wznowieniu gry przez Neuera zagotowało się w polu karnym Bayernu, jednak napastnicy Stuttgartu nie wykorzystali niespodziewanej okazji!

57'

Strzał Lewandowskiego z linii pola karnego, ale po raz drugi dziś kopnął po ziemi wprost w ręce bramkarza rywali.

56'

Strzał Forstera w mur, a dobitka Antona nie stworzyła zagrożenia.

55'

Ależ błąd Daviesa! Piłka wpadła w kozioł i Kanadyjczyk próbował zgarnąć ją głową, ale ostatecznie "interweniował" ręką. Groźny rzut wolny tuż zza pola karnego dla gospodarzy.

53'

GOOOL! Gnabry po raz drugi! Obiecujący początek gospodarzy, ale Bayern w łatwy sposób podwyższa prowadzenie.

51'

Stuttgart poczyna sobie naprawdę dobrze. Powrót Musiali powstrzymał groźny atak gospodarzy.

48'

Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Stuttgartu! Gospodarze świetnie rozklepali obronę Bayernu, ale strzał Forstera z linii pola karnego leciał po ziemi wprost w ręce Neuera.

47'

Strzał Marmousha z dystansu, ale piłka nie dokręciła się do bramki Neuera.

47'

Kapitalna akcja Stuttgartu, ale Endo źle przyjął podanie od Ito w polu karnym! Powinien zrobić to lepiej!

46'

Akcja Stuttgartu zaczęła się po stracie Lewandowskiego "na zastawkę", ale obrońcy Bayernu dobrze zablokowali uderzenie Endo.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Przy piłce gospodarze.

Piłkarze wracają już na boisko!

W pierwszej połowie Robert Lewandowski nie miał zbyt wielu okazji strzeleckich. 45 minut spędził głównie na walce fizycznej z rywalami, którą utrudniała murawa...

45+2'

Koniec pierwszej połowy!

45+2'

Świetna akcja Forstera, minął trzech rywali i wbiegł w pole karne, ale spod ziemi wyrósł Pavard, który zablokował jego uderzenie.

45'

Sędzia doliczył do 1. połowy dwie minuty.

44'

Kolejny faul na Lewandowskim, który starał się opanować piłkę.

42'

Faul Antona na Lewandowskim na środku boiska. Polak walczy dziś o 1000. bramkę polskiego piłkarza w Bundeslidze!

40'

GOOOOL! Gnabry z lewego narożnika pola karnego wpakował piłkę niemal w okienko, a obrońcy Stuttgartu wyraźnie się pogubili. M.in. Anton pośliznął się w kluczowym momencie.

39'

Obrona Stuttgartu świetnie przecięła koronkową akcję Muellera i Sane, a w odpowiedzi Marmoush popisał się ciekawym dryblingiem. Dobra interwencja Sule zażegnała jednak niebezpieczeństwo.

37'

Strzał Sane z prawego narożnika pola karnego, ale bramkarz Stuttgartu nie ma na razie problemów z uderzeniami faworytów.

35'

Dobra wrzutka Ito, zła interwencja w polu karnym Daviesa, ale strzał Coulibaly'ego z półwoleja poleciał... na aut.

34'

Kibice w mediach społecznościowych nie mogą nadziwić się fatalnej murawie w Stuttgarcie. Komentujący Mateusz Borek porównał ją do warunków Znicza Pruszków z czasów Lewandowskiego.

30'

Świetne podanie Lewandowskiego do Sane, ten dośrodkował na nogę Pavarda, ale strzał Francuza zewnętrzną częścią stopy został zablokowany plecami przez jednego z obrońców gospodarzy.

30'

Pierwsza akcja Sane po fantastycznym podaniu Sule, ale strzał Niemca z okolic linii pola karnego poleciał po ziemi w ręce Muellera.

28'

Lewandowski zdecydował się na strzał z ok. 30 m, ale został łatwo zablokowany. W kontrze Sule został ograny "tunelem" przez Marmousha, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

27'

Koniec meczu dla Comana! Wchodzi za niego Leroy Sane.

26'

Kolejny błąd na własnej połowie, tym razem Comana i Francuz musiał mocno walczyć z Mavropanosem. Skrzydłowy Bayernu doznał podczas tej akcji drobnego urazu, podobnie jak Grek.

25'

Fatalna strata Daviesa i Marmoush wyszedł sam na sam z Neuerem po podaniu Coulibaly'ego, ale jego strzał z prawej strony pola karnego był po prostu słaby.

22'

Lewandowski chciał wypuścić prostopadle Musialę, ale jego podanie zostało przecięte.

21'

Kolejna próba Gnabry'ego przy dość biernej postawie obrońców Stuttgartu, ale nie przyniosła ona większego zagrożenia.

20'

Posiadanie piłki po 20 minutach: 49%-51%. Ale oddane strzały mówią jednoznacznie o przewadze Bayernu: 0-7.

19'

Dość niespodziewanie fantastyczna okazja Gnabry'ego po jednym podaniu z defensywy Bayernu, ale bramkarz Stuttgartu zatrzymał jego próbę loba, a dobitka Niemca była niecelna!

16'

Karazor ucierpiał w jednym ze starć, ale już wrócił na boisko. Fatalny przerzut Hernandeza, który chciał jednym podaniem zmienić stronę ataku.

14'

Trzeci strzał Gnabry'ego, ale jego próba z dystansu przeleciała nad poprzeczką bramki Muellera.

12'

Świetna akcja Muellera, podał do Lewandowskiego, ale strzał Polaka z linii pola karnego poleciał wprost w ręce bramkarza Stuttgartu.

10'

Gnabry ponownie strzelał z prawej strony pola karnego po podaniu Lewandowskiego, ale tym razem uderzenie Niemca po ziemi minęło bramkę Stuttgartu.

8'

Świetna akcja Coulibaly'ego na prawym skrzydle, kręcił trzema obrońcami Bayernu, ale do jego podania nie doszedł żaden z kolegów. Solidny początek Stuttgartu.

3'

Pierwszy strzał Lewandowskiego zza pola karnego, ale piłka poleciała wysoko nad bramką F. Muellera. Kapitan reprezentacji Polski już drugi raz narzeka na nie najlepiej przygotowaną murawę.

3'

Pierwsza akcja Bayernu, Lewandowski podał do Gnabry'ego, a ten uderzył z pola karnego, ale obrońca gospodarzy zablokował piłkę. Pierwszy rzut rożny dla mistrzów Niemiec.

2'

Nerwowy początek Bayernu. Piłkarze Juliana Nagelsmanna mają problemy, by skonstruować składną akcję.

0'

Zaczęli! Przy piłce Bayern.

Piłkarze wyszli już z szatni i za chwilę pojawią się na murawie!

Na stadionie w Stuttgarcie brakuje kibiców. Pandemia koronawirusa mocno daje o sobie znać w Niemczech.

VfB Stuttgart zmaga się z kilkoma kontuzjami, ale z pewnością powalczy u siebie o niespodziankę.

Do meczu już coraz mniej czasu, a trenerzy oficjalnie ogłosili składy! W drużynie Bayernu nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego.

Witamy w relacji na żywo z meczu VfB Stuttgart - Bayern Monachium! Początek spotkania zaplanowano na 18:30. Jest to przedostatni występ Bayernu i Roberta Lewandowskiego w tym roku, a kapitan reprezentacji Polski wciąż ma szansę na pobicie najlepszego wyniku strzeleckiego w karierze Cristiano Ronaldo! Zapraszamy do śledzenia tego starcia razem z nami.