Dawid Kownacki

Autor: Cyfrasport Dawid Kownacki

WEJŚCIE SMOKA Dawida Kownackiego! Strzelił pierwszego gola od maja 2019 roku [WIDEO]

2020-09-26 16:14

Dawid Kownacki bardzo długo musiał czekać na swojego kolejnego gola. Doczekał się go w meczu drugiej kolejki 2. Bundesligi, w którym jego Fortuna Duessledorf grała u siebie z Wuerzburger Kickers. Polak cieszył się z trafienia dziewięć minut po tym, jak pojawił się na boisku. Jak się okazało, dał swojej drużynie cenne trzy punkty.

Dawid Kownacki przed meczem z Wuerzburger Kickers, chcąc przypomnieć sobie swojego ostatniego gola, musiał się cofnąć do 11 maja 2019 roku. Pokonał wówczas bramkarza Borussii Dortmund (2:3). W sobotę, po długiej przerwie, znów cieszył się z gola!

Kto powinien zostać Piłkarzem Roku UEFA? Trener Bayernu Monachium zabrał głos

Polak pojawił się na boisku w 73. minucie, zastępując Kenana Karamana, przy wyniku 0:0. Dziewięć minut później po niepewnej interwencji bramkarza Fabiana Giefera znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, posyłając piłkę do siatki. Okazało się, że była to bramka na wagę zwycięstwa. Duża w tym zasługa także bramkarza Fortuny Duesseldorf Floriana Kastenmeiera, który w 90. minucie obronił "jedenastkę".

Fortuna Duesseldorf - Wuerzburger Kickers 1:0 (0:0)

Bramka: Dawid Kownacki 82