Aleksandar Vuković

i

Autor: CyfraSport Aleksandar Vuković

Trener Piasta zabrał głos

Aleksandar Vuković o polskim futbolu. "Nie ma świętych krów"

2023-01-19 17:01

W następnym tygodniu wznawia rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasa. Zapowiada się emocjonująca runda rewanżowa przed piłkarzami Piasta Gliwice. Jesień zakończyli dopiero na szesnastym miejscu. Czy uratują się przed degradacją? Trener Aleksandar Vuković w rozmowie z tygodnikiem "Piłka nożna" opowiedział jak widzi przyszłość klubu, a także o polskim futbolu. Te słowa nie przejdą bez echa.

Nikt nie odstaje wyraźnie

Trener Aleksandar Vuković objął śląski zespół 27 października 2022 roku. Zastąpił na stanowisku Waldemara Fornalika, który pracował w klubie pięć lat i odniósł największe sukcesy w historii. Serb odniósł się do sytuacji gliwiczan w ekstraklasie. - Sytuacja Wisły Kraków sprzed kilku miesięcy uczy pokory - powiedział trener Aleksander Vuković w rozmowie z tygodnikiem "Piłka nożna. - W polskim futbolu nie ma świętych krów, nie ma sytuacji niemożliwych. Wszyscy walczą, by w Ekstraklasie się utrzymać, a z pierwszej ligi do niej wejść. Tutaj nikt nie odstaje wyraźnie! I dzięki Bogu, nie ma już „fryzjerów", do których można dzwonić, więc każdy walczący ma szansę osiągnąć swój cel - zaznaczył.

Nikogo nie można lekceważyć

Serb przyznał, że spokojnie podchodzi do rundy rewanżowej. - Teraz mamy przykład Miedzi Legnica - niektórzy też już postawili na tej drużynie krzyżyk, a zespół na koniec rundy zdobył sześć punktów w dwóch meczach, ma już tylko pięć punktów straty do piętnastego miejsca - analizował. - Nikt nie jest skazany na to, aby spaść z ligi. Dlatego trzeba podchodzić do obecnej sytuacji z pokorą, ale jednocześnie z dużą pewnością siebie - jedno nie wyklucza drugiego. Wierzę w potencjał ludzki, który ma Piast, ale nikogo w walce o utrzymanie nie można lekceważyć - podkreślił trener Aleksandar Vuković w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna"

Aleksandar Vuković

i

Autor: Marcin Gadomski Aleksandar Vuković
Sonda
Czy lubisz Vukovicia?
Najnowsze