Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0. Niemoc Śląska trwa

2012-03-15 13:15

Kiepska gra Śląska Wrocław w Ekstraklasie to nie przypadek. Także w Pucharze Polski ekipa trenera Oresta Lenczyka (70 l.) nie jest w stanie pokazać nic wielkiego. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski wrocławianie ulegli w Gdyni Arce 0:2. W innym meczu tej fazy rozgrywek bez niespodzianki: Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 4:1.

Śląsk nie miał wczoraj wiele do powiedzenia w konfrontacji z pierwszoligowym rywalem, a na dodatek nie wykorzystywał dogodnych okazji do strzelenia gola. Jakby tego było mało, w końcówce pierwszej połowy Jarosław Fojut otrzymał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Charlesie Nwaogu i goście drugie 45 minut grali w osłabieniu.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw był efektowny gol przewrotką Piotra Kuklisa, a potem kilka groźnych kontr gdynian. Jedną z nich wykorzystał Piotr Tomasik. Rewanż w przyszłym tygodniu we Wrocławiu.

1/4 finału PP

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0 Kuklis 53. min, 2:0 Tomasik 80. min)

Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów 1:4 (Buchała 10. min - Malinowski 74. min, Grodzicki 78. min, Janoszka 87. min - karny i 90. min)